reklamı kapat

POPÜLER

Pentax K-1
Pentax K-1
Pentax K-1
Pentax K-1
Pentax K-1

Pentax’ın ilk tam kare sensörlü fotoğraf makinesi

Ricoh, Pentax’ın ilk 35 mm tam kare sensörlü DSLR makinesi Pentax K-1’i tanıttı. 36,4 megapiksel çözünürlük sunan tam kare CMOS sensörle birlikte gelen makine sahip olduğu özelliklerle tüm dikkati üstüne çekmeyi başarıyor. Profesyonel kullanıcılara yönelik geliştirilen Pentax K- 1 bünyesinde barındırdığı 5 eksen sensör kaydırmalı görüntü sabitleme sistemi ile fotoğraflarda veya videolarda oluşabilecek titreşimi minimuma indiriyor.

Özellikle loş ışıkta fotoğraflardaki bulanıklık etkisini en aza indirme vadedinde bulunan makinede yüzde 100 kapsamı alanına sahip optik vizör bulunuyor. 25 çapraz tip 33 AF noktasının yer aldığı makinede ilk kez çok hareket edebilen bir ekran kullanılıyor. Farklı açılarda çekim yapmayı kolaylaştıran bu ekran dikey, yatay ve hatta çapraz olarak açılabiliyor. 1.037 milyon noktalı 3,2 inçlik TFT LCD bu ekranın dokunmatik özelliğine sahip olmadığını belirtelim. Kullanıcılara loş ortamda yardımcı olmak adına ISO hassasiyeti 204.800’e kadar artırılabilen makinenin gövdesi magnezyum alaşımdan üretiliyor. Pentax K-1 dahili flaşa sahip olmasa da bünyesinde barındırdığı hot shoe yuvası sayesinde harici flaşlara destek veriyor.

MPEG-4 ve H.264 formatlarında Full HD video kaydedebilen Pentax K-1’in maksimum deklanşör hızı ise 1/8000 saniye. Wi-Fi, GPS, HDR modu, çift SD kart bağlantısı ve 4,4 FPS sürekli çekim makinenin sunduğu diğer özellikler arasında. Üst kısımda yer alan ekranı üzerinden ISO ve diyafram gibi bilgiler konusunda da bilgiler sunan makine, Pentax’ın sunduğu 15-30mm f/2.8 ve a 28-105mm f/3.5-5.6 lens dahil olmak üzere 12 full frame lensiyle uyumlu. Nisan ayında fotoğraf tutkunlarıyla buluşacak Pentax K-1, yaklaşık 1.800 dolardan (sadece gövdesi) satışa sunulacak.