reklamı kapat

POPÜLER

Asus ROG Phone 5s

Performans çıtasını yükselten Asus ROG Phone 5s serisi tanıtıldı

Oyun odaklı Asus ROG Phone 5 üstüne beklenen Asus ROG Phone 5s serisi de dahil edildi. Performansı artıran yeni modeller geldi.

Asus ROG Phone 5 serisi spesifik olarak ROG Phone 5, ROG Phone 5 Pro ve ROG Phone 5 Ultimate modellerinden oluşuyordu. Hatta modeller geçtiğimiz nisan ayında resmi olarak lanse edilmişti.

Ancak bunlar Asus için yeterli gelmedi ve bugün yeni Snapdragon 888 Plus işlemciye sahip ROG Phone 5s ve ROG Phone 5s Pro lanse edildi. İlginç olarak ROG Phone 5 Ultimate için Snapdragon 888 Plus işlemcili sürüm tanıtılmadı.

Peki Snapdragon 888 ile Snapdragon 888 Plus arasında büyük bir performans farkı var mı? Bu sorunun cevabı net olarak hayır. Aynı 5 nm temelinde üretilen işlemcilerden 888 Plus, Kryo 680 çekirdekleri 2.84 GHz’den 2.995 GHz seviyesine taşıyor. Yeni işlemci aynı zamanda yapay zeka tarafında 888’den yüzde 20 daha yüksek performans getiriyor.

GPU’su yine Adreno-660 olan Snapdragon 888 Plus, Asus imzalı yeni ROG Phone 5s modellerinde en üstte tam 18 GB RAM ile donatılabiliyor. Depolama ise en üstte 512 GB olarak görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus ROG Phone 5s serisi çok fazla ses getiremedi

Diğer özellikleri “S” takısını taşımayan sürümleriyle hemen hemen aynı olan telefonlarda, ekran dokunma algılama hızı da 300Hz seviyesinden 360Hz seviyesine taşınmış durumda.

Bu açıdan daha da seri hale gelen telefonlar, söylendiği kadarıyla stoklar bittiğinde direkt olarak ROG Phone 5’lerin yerini alacaklar. Fiyatlar için tam net açıklama yok ancak ROG Phone 5S’lerin yurt dışında 999 dolardan başlaması bekleniyor.

Asus’un telefonları Türkiye’ye resmi olarak getirilmiyor. Bu açıdan yeni aile de Türkiye’de satılmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en küçük aksiyon kamerası ile tanışın