reklamı kapat

POPÜLER

Pet şişeden cep telefonu

 - Güncelleme: 11 Ocak 2009 02:18

Motorola, geri dönüştürülmüş atık su şişelerinden geliştirdiği plastikten üretilmiş Moto W233 Renew ile tamamen kişiselleştirilebilir ekranıyla kullanıcılara yepyeni bir iletişim deneyimi sunan MotoSurf A3100’ü, Las Vegas’ta düzenlenen CES 2009’da katılımcılara tanıttı.

Moto W233 Renew
Plastik bir kasaya sahip olan Moto W233 Renew, geri dönüştürülmüş atık su şişelerinden elde edilen bir malzemeden üretilirmiş. Ayrıca Motorola, dünyanın karbon dengesi nötrleştirilmiş ilk telefon olma özelliğine de sahip olan Moto W233 Renew’in; üretim, dağıtım ve kullanım aşamalarında ortaya çıkabilecek olan karbondioksit miktarını, Carbonfund.org ile yaptığı bir anlaşma çerçevesinde yenilenebilir enerji kaynaklarına ve ağaçlandırma faaliyetlerine yaptığı yatırımlarla dengeliyor. Kullanım ömrü üzerinde yapılan değerlendirmelerin ardından Carbonfund.org tarafından Karbonsuz (CarbonFree) Ürün Sertifikası’nı almaya hak kazanan Moto W233 Renew’in, içinde geldiği kutusu ve kutunun içinde yer alan tüm malzemeler de tüketicilerden geri dönüştürülen kağıttan üretilmiş durumda. Hatta isterseniz siz de, kutunun içinde bulabileceğiniz posta ücreti ödenmiş durumda olan zarfa eski cep telefonunuzu koyarak geri dönüşüme gönderebiliyorsunuz. Başta çevre dostu olmasıyla dikkatleri üzerine çeken Moto W233 Renew’in diğer özelikleri ise; dokuz saatlik konuşma süresine, CrystalTalk Teknolojisi’ne ve mesajlaşma yeteneklerine sahip olması.

MotoSurf A3100
Windows Mobile 6.1 işletim sistemiyle beraber gelen ve tablet tipinde bir telefon olan MotoSurf A3100’ün kişiselleştirilebilir ana ekranı üzerinden yalnızca parmak ucunuzla, dijital bir kalemle ya da gezinme topuyla birçok uygulamaya kolaylıkla erişebiliyorsunuz. Bu yılın ikinci yarısında Türkiye’de satışa sunulacak olan MotoSurf A3100 size; belgelerinize göz atabileceğiniz, görüntülü konferans yapabileceğiniz, MP3 dinleyebileceğiniz, internette dolaşabileceğiniz ve uydu sinyalleri ile yolculuk sırasında yolunuzu bulabileceğiniz bir zemin sunacak.

İLGİLİ HABERLER