reklamı kapat

POPÜLER

hobbit

Peter Jackson son Hobbit filminin adını açıkladı

2012 tarihli “Beklenmedik Yolculuk” (An Unexpected Journey) ve 2013’teki “Smaug’un Çorak Toprakları” (The Desolation of Smaug) geride kalmışken Hobbit hayranları bu sene sonunda salonlara gelecek üçüncü film için gün sayıyor. Son filme dair detaylar heyecanla beklenedursun, Hobbit severler daha filmin adından bile emin değildi. Aslında orijinal Hobbit eseriyle uyumlu şekilde “There and Back Again” (Oradaydık ve Şimdi Buradayız) adını taşıması beklenen üçüncü filmle ilgili sürpriz bir açıklama geldi. Buna göre son filmin adı “The Hobbit: The Battle of the Five Armies” (Hobbit: Beş Ordular Muharebesi) olacak.

Filmde Tolkien‘in eserinden pek çok defa sapılmış olsa da, eserin muhafazakar diyebileceğimiz hayranları Peter Jackson‘ın en azından bu konuda Tolkien’e sadık kalmasını bekliyordu. Ancak bu noktaya kadar filmleri takip etmiş olanların bu saatten sonra adı yüzünden filmden vazgeçeceğini de sanmıyoruz.

hobbit
Üstelik Peter Jackson’ın son film için bu adı seçmesinin ardında çok mantıklı bir sebep var. İkinci filmde Bilbo’nun Erebor’a varmasının ardından “Oradaydık ve Şimdi Buradayız”ın atıfta bulunduğu olayların haklı olarak sona erdiğini düşünen Jackson, üçüncü filmi tanımlayan sahnenin filme adını vermesini istemiş.

Jackson’dan hayranları sevindirecek bir açıklama daha geldiğini de müjdeleyelim. Yakında piyasaya sürülecek Smaug’un Çorak Toprakları’nda toplam 25 dakikalık yeni görüntü bulunacak. Zaten yeterince uzun olan filmi 25 dakika daha uzatılması herkesi memnun etmeyebilir, ama Orta Dünya’da birkaç dakika daha geçirmek isteyenlerin sevineceğine şüphe yok.