reklamı kapat

POPÜLER

Philips Cinema 21:9 LED TV (3D) incelemesi

21:9 film formatında izlenmesi gereken filmleri 21:9 ekranıyla keyifle izlemenize imkan veren Philips’in Cinema 21:9 televizyonu 58PFL9955H/12 , gerek şık tasarımı, gerekse de dev gövdesiyle alışkanlıkların oldukça dışında yer alıyor. 58PFL9955H/12 , beyaz perdeye uyarlanan filmlerde yönetmenlerce kullanılan orijinal film boyutuna tam olarak uyum gösterdiğinden dolayı, gerek sağ ve sol tarafta, gerekse de ekranın alt ve üstünde yer alan siyah şeritleri ortadan kaldırarak, filmleri gerçek boyutunda görüntüleyebiliyor. Böylece Blu-ray filmleri evinizde izlerken, gerçek sinema deneyimini yakından tadabiliyorsunuz.

MUHTEŞEM GÖRÜNTÜ DENEYİMİ
Dahili 3D desteğiyle birlikte gelen 58PFL9955H/12, böylece halihazırdaki muhteşem görüntüleme başarısını 3D filmlere de yansıtıyor. Bu haliyle, ‘dünyanın sinema oranlarına sahip ilk 3D TV’si’ unvanını hak eden 58PFL9955H/12, Active 3D teknolojisi ile Full HD çözünürlükte gerçekçi derinlik ve görüntüler kullanarak izleyenleri adeta görüntünün içine çekiyor. Harici olarak 199 TL’ye edinebileceğiniz Philips Aktif 3D gözlükleri ile üçüncü boyut keyfini istediğiniz gibi artırabilmenize imkan veren cihaz, sahip olduğu görüntü teknolojileriyle de ilgi çekiyor. LED Pro teknolojisiyle donatılmış olan 58PFL9955H/12, ekran arka aydınlatmasını panelinde çalışan 1000’den fazla LED aydınlatma ile sağlıyor. Parlak görüntü bölgelerinde parlak ışık üretebilen bu LED’ler, koyu bölgelerde ise tamamen kısılarak enerji tasarrufu da sağlayabiliyor. Bu arada Philips’in LED Pro teknolojisinin ödüllü olduğunu da belirtelim. Bunun yanında Bright Pro teknolojisiyle de etkileyici görselliğini artıran 58PFL9955H/12, Perfect Pixel HD Engine görüntü motoruyla da keskinlik ve netlik konusunu ele alıyor. Ekranda görüntülenen her pikseli çevredeki piksellerle daha iyi uyum sağlamak adına geliştirilen Perfect Pixel HD Engine, böylelikle daha doğal görüntüler ortaya koyuyor. Philips’in artık standartlaşan harikulade Ambilight Spectra teknolojisi elbette 58PFL9955H/12’de de yer alıyor. Ambilight Spectra lezzetinin en üst versiyonunu barındıran 58PFL9955H/12, ekran çerçevesinin üç tarafında bulunan LED ışıklandırmalarla, ekranın içindeki muhteşem görselliği duvarınıza yansıtıyor. Ayrıca, duvarınız ne renk olursa olsun, cihazın arabirimi üzerinden duvar renginizi belirleyebiliyor ve bu sayede Ambilight Spectra’nın daha iyi sonuçlar vermesini sağlayabiliyorsunuz.

DÜNYAYA AÇILAN KAPI
Artık sizlerin de bildiği gibi televizyonların bilgisayarlardan –bazı özellikler çerçevesinde- pek farkı kalmadı. Elbette Philips de bunu göz önünde bulundurarak 58PFL9955H/12’yi ona göre şekillendirmiş. Tamamı Türkçe dil desteğiyle çalışan kullanışlı bir arabirime sahip olan 58PFL9955H/12, oldukça kolay bir kullanım imkanı sunuyor. Arabirim üzerine sıralanmış ikonlar üzerinden rahat navigasyon sağlayabiliyor ve menüler arasında kaybolmadan yolunuzu bulabiliyorsunuz. Dahili Wi-Fi desteğiyle kablosuz ağlara birkaç basit işlem yaparak ulaşabiliyor ve televizyonu internete bağlayabiliyorsunuz. Bunun ardından elbette sosyal ağlara bağlanma ihtiyacı duyuyor ve bunu da arabirimde bulunan Net TV ikonuna tıklayarak giderebiliyorsunuz. Twitter, YouTube, Picasa ve Dailymotion gibi popüler sosyal paylaşım siteleri bir yana ScreenDreams ve FunSport gibi pek alışkın olmadığımız diğer içeriklere de Net TV özelliğiyle yer veren 58PFL9955H/12, ayrıca daha pek çok uygulamaya ev sahipliği yapıyor. Net TV ana sayfasında bulunan uygulamaları kaldırabildiğinizi, yerlerini değiştirebildiğinizi ve aralarına yeni uygulamalar ekleyebildiğinizi de belirtelim. Sahip olduğu internet tarayıcı ve sanal klavyesiyle televizyonu üzerinden internette sörf yapmak isteyenler için birebir olan 58PFL9955H/12, bunun yanında sahip olduğu DLNA özelliğiyle de dosya paylaşım işlerini kolaylaştırabilmenizi sağlıyor. Cihazın kendisini bağladığınız ağda bulunan diğer DLNA destekli cihazlarla yalnızca birkaç ‘tık’ sonucunda konuşabilme yeteneğiyle göz kamaştıran 58PFL9955H/12, Multi-View özelliği de gösteriyor. Bu sayede geniş ekranın bir köşesinde televizyon izlerken, diğer yanda YouTube’dan videoları görüntüleyebilirsiniz.

Detaylar sayfa 2‘de