reklamı kapat

POPÜLER

Philips HTS9221/12 incelemesi

Ev sinema sistemlerinde devir artık üç boyut devri. Hatırı sayılır bir harcama ile evlerine yatırım yapan kullanıcılar, haliyle teknolojinin sunduklarının en yenisini istiyor ve üç boyutlu içerikleri de oynatabilecekleri sistemlere yöneliyor. Philips HTS9221/12 de 3D Blu-ray desteği, ufak boyutları, zengin bağlantı seçenekleri ve kablosuz internet fonksiyonuyla öne çıkıyor.

Advertisement

DOKUNMATİK KONTROL TUŞLARI
Philips HTS9221/12, iki hoparlör, bir subwoofer ve bir adet Blu-ray oynatıcıdan oluşan bir sistem. Sistemin hoparlörleri köşeli hatlara sahip ve oldukça kısa. Hoparlörlerin cam ayakları onları sıradan olmaktan kurtarıyor. Subwoofer’ın da özellikle değinebileceğimiz kendine has bir tasarım özelliği bulunmuyor. Sistemin en temel parçası olan Blu-ray oynatıcı hakkında söyleyeceklerimiz ise oldukça fazla. Piyano siyahı bir kaplamaya sahip olan oynatıcının hemen üst kısmında hafif eğimli hesap makinelerine benzer karakterde VFD (Vacuum Fluorescent Display) ekran bulunuyor. Hangi kaynağın açık olduğu, ses seviyesi gibi bilgiler bu ekrandan okunabiliyor. Oynatıcının üzerindeki kontrol tuşları tamamen dokunmatik. Uzaktan kumandayı kullanmak istemezseniz tüm temel kontrolleri bu tuşlarla yapabilmeniz mümkün. Oynatıcının disk yuvası hemen ön tarafta ve slot yüklemeli tarzda çalışıyor. Cihazın sol kısmında USB yuvası ve Music iLINK girişi bulunuyor. Bunların dışındaki tüm bağlantı noktaları ve yuvalar, oynatıcının arka kısmında. Bu bağlantılar arasında LAN, koaksiyel, optik, AUX, HDMI, Video Out ve FM yer alıyor.

iPOD VE iPHONE DESTEĞİ
Sistemi denemek için oynatıcıyı kendi HDMI kablomuzla (kendi kablomuzu kullandık çünkü sistemin kutusundan HDMI kablo çıkmıyor) ofisimizdeki üç boyutlu televizyona bağladık. Sonrasında da elimizde ne kadar üç boyutlu Blu-ray ve yüksek çözünürlüklü medya içeriği varsa denedik. Alınan sonuçlar tabii ki televizyona bağlı olarak değişkenlik gösterecektir ancak biz görüntü anlamında oldukça memnun kaldık. Ses performansı ise bizi o kadar etkilemedi. Özellikle basların derinliği ve tokluğu konusunda sıkıntı var. Oynatıcının sıkıntısı ise Philips’in televizyonlarında da geliştirmeyi yavaştan aldığı kullanıcı arayüzü. Mavi bir ekran üzerinde beyaz renkli ikonlarla oynatıcıyı kontrol ediyor ve bu ekran üzerindeki menülerden ayarlar yapabiliyorsunuz. Bu arayüz biraz da yavaş çalışıyor. HTS9221/12’de yalnızca Blu-ray’le sınırlı değilsiniz. USB üzerinden bağlayabileceğiniz belleklerle formatı desteklenen istediğiniz içeriği oynatabilirsiniz. Keza iPod veya iPhone’unuzu da sistemle kullanabilirsiniz. Bunun için oynatıcının yanındaki düğmeye bastığınızda yaylı bir mekanizmayla ortaya çıkan dock tek ihtiyacınız olan şey. Görünümüyle ön planda olan Philips HTS9221/12 performans anlamında da elinden geleni yapıyor ama her kullanıcıyı memnun etmesi zor.