reklamı kapat

POPÜLER

Philips Hue ampul, TV içeriğiyle senkronize atmosfer oluşturacak

Philips‘in uzun süredir piyasada olan Ambilight televizyonları, gösterdiği içerikle senkronize olarak izleyiciye daha sürükleyici bir deneyim yaşatıyor. Philips bu özelliğini Hue serisi akıllı ampullerine de taşıyarak senkronize ambiyansı tüm odaya yayıyor.

Popüler dizi kanallarından Syfy ile iş birliğine giden Philips, şimdilik ABD’li dizi izleyicilerine benzersiz bir deneyim yaşatacak. 16 Ocak’ta yayını başlayacak olan 12 Maymun dizisine, ekrandaki ambiyansın odaya taşınmasını sağlayan bir “ışık izi” eklenecek. Syfy Sync uygulamasıyla çalışan yöntemde, Philips’in akıllı ampulu Hue’nun ekran içeriğiyle senkronize olmasını sağlayan ışık izi sayesinde odadaki ampuller kendiliğinden renk değiştirip atmosferi tüm odaya yansıtıyor. Odayı çevreleyen ambiyans, görsel içeriğin daha etkili olmasını sağlayarak heyecanın dozunu iyice artırıyor.

Philips’in Hue ampulleri içerikle senkronize etmek için ilk girişimi geçen yaz ortaya çıkmıştı. Ancak ilk denemede tek bir filme uygulanan teknoloji, bu defa uzun soluklu bir dizide kullanılacak. Ambilight televizyonlara çok daha pratik ve kapsamlı bir alternatif oluşturan bu yeni uygulamanın yakın zamanda başka TV programlarına da uyarlanması bekleniyor.