reklamı kapat

POPÜLER

Philips’in kapaklı Android telefonu sertifikayı kaptı

Kapaklı telefonlar bundan yıllar önce popüleritesini yitirdi ve yerini sadece ekrandan oluşan telefonlara bıraktı. Fakat bir süre önce Samsung’un kapaklı telefonunu Asya pazarına sunmasıyla birlikte “Kapaklı telefonlar geri mi dönüyor?” sorusu akıllara geldi. Şimdi ise Philips’in yeni kapaklı telefonuyla bu cihazları yavaş yavaş tekrar görmeye başlayacağımızı bir kez daha anlıyoruz.

philips2
Biri önde, diğeri ise arkada olmak üzere iki adet 3,7 inçlik 720p TFT ekrana sahip olan telefonun arka tarafında 13 megapiksel çözünürlüğünde, ön kapakta ise 5 megapiksel çözünürlüğünde kamera yer alıyor. 19,1 milimetre kalınlığında ve 206 gram ağırlığındaki cihaz, aslında günümüzde neden kapaklı telefonların bulunmadığını bu rakamlarla anlatıyor. Artık akıllı telefonların ince olması önemli bir kriter olduğundan ötürü bu kadar kalın cihazlara pek rağbet gösterilmiyor.

1,5 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli işlemciye sahip telefonda 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanı yer alıyor. TENAA sertifikasını alan cihazın çıkış tarihi ve fiyatı ise henüz bilinmiyor.