reklamı kapat

POPÜLER

Samsung W2019 kapaklı akıllı telefon

Samsung’un yeni “kapaklı akıllı telefonu” için dikkat çeken ilk detaylar

Samsung, 2019 yılında tanıtmak üzere “katlanabilir bir akıllı telefon” geliştiriyor. Ancak bunun yanında şirket yeni bir kapaklı akıllı telefon üzerinde de çalışıyor. W2019 olarak isimlendirilecek cihazın ilk detayları ortaya çıkmış durumda.

Kapaklı telefonlar özellikle Japonya ve Güney Kore gibi pazarlarda halen büyük bir talep görüyor. Bundan yararlanmak isteyen Samsung, yeni bir model daha geliştiriyor. İlk bilgileri ortaya çıkan W2019 isimli akıllı telefon, söylendiği kadarıyla arkasında çiftli kamera sistemi barındırıyor. Bu kamera sisteminin Samsung Galaxy S9+‘dan geleceği söyleniyor ve bu da yüksek fotoğraf kalitesi anlamına geliyor. Baktığımızda 12 megapiksel mekanik diyaframlı (F1.5 – F2.4) ile 12 megapiksel F2.4 kamerayı birleştirecek model, yerini alacağı kadar dikkat çekecek gibi görünüyor. Resmi duyuru için 2018 Aralık ayının adı geçerken, telefon şirket içerisinde şu an “Project Lykan” olarak geçiyor. Modelin fiyatının ise oldukça pahalı olacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung W2019, direkt olarak W2018’in üzerine geliyor

Telefon bünyesinde iki adet 4,2 inç 1080×1920 piksel AMOLED dokunmatik ekran taşıyor. Hem içinde hem de dışında ekran bulunan kapaklı akıllı telefon, metal ile cam karşımı bir gövde üzerine kuruluyor. Oreo güncellemesini alan cihaz, gücünü Snapdragon 835 işlemciden alıyor. Mevcut tüm Android telefonlar kadar güçlü olan cihaz, tam 6 GB RAM ile karşımıza çıkıyor. Normal versiyon 64 GB, Extreme Edition versiyonu ise 256 GB dahili hafızaya sahip telefon, 2,300 mAh kapasitesinde batarya taşıyor. Samsung W2018‘in arkasında 12 megapiksel çözünürlükte optik görüntü sabitleme yapabilen F1.5 diyaframlı kamera bulunuyor.

İlgili Video

Galaxy Note 9 için nefesler tutuldu