reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 için hazırlanan çok özel ahşap sürüm [Video]

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için göz alıcı bir versiyon daha hazırlandı. Bu versiyonun arkasında yine “DIY Perks” yer alıyor.

YouTube’un DIY / kendin yap içerikler konusunda belki de en iyi kanallarından olan DIY Perks, kısa süre önce PlayStation 5 için pirinç kaplı bir versiyon hazırlamıştı.

DIY Perks kanalı o projede PS5’in plastik kapaklarını pirinç kullanarak değiştirmiş ve çok dikkat çekmişti. O projeyi direkt olarak burada izleyebilirsiniz.

Yukarıda izleyebileceğiniz yeni projede ise DIY Perks çıtayı daha da yükseltti ve çeviz kullanarak özel bir PS5 hazırladı. Burada temel olarak PS5’in iç donanımı başka bir el yapımı özel kasaya aktarıldı.

Ortaya çıkan son sürüm gerçekten çok güzel görünüyor ve orijinal PS5’e oranla çok daha ufak bir seçenek halini alıyor. Bu soğutma sorunu olmadığı aktarılan yeni sürümü TV ünitelerine koymak çok daha rahat olacaktır.

PlayStation 5 halen rahat şekilde bulunamıyor

Evet halen yurt dışında bile konsolu bulmak çok ama çok zor durumda. Sony üretim yapmayı sürdürüyor ancak konsola yönelik yüksek talep son bulmuyor.

Aynı şekilde Xbox Series X ile Series S’i bulmak da zor. Ancak Xbox tarafında stok durumu biraz daha iyi durumda. Çünkü yeni Xbox’lar PS5 kadar talep görmüyor.

Bu sorun Sony’ye göre 2022’nin ilk dönenimde dahi düzelemeyecek. Firma talebe oranla üretim artışı yapamıyor.