reklamı kapat

POPÜLER

nefes alan PC

İnanılmaz görünen dünyanın ilk nefes alan PC modeliyle tanışın [Video]

DIY Perks YouTube kanalı, son dönemde hazırladığı en dikkat çekici videosuyla karşımızda yer alıyor. Kanal bir nefes alan PC hazırladı.

Advertisement

YouTube’un DIY / kendin yap içerikler konusunda belki de en iyi kanallarından olan DIY Perks, nefes alan PC konsepti ile PC kurma sürecine yeni bir bakış açısı getiriyor.

Kanalın hazırladığı bu tasarım, “nefes alma” kısmını hazırlanan devasa hava pompasından ya da başka bir tabirle kapalı sistem körükten alıyor. Burada ufak pompalar ile sıvı içerisinde hareket ettirilen mıknatıslardan yararlanıyor.

Özel bir boru içerisine hareket ettirilen bu mıknatıs, üzerine bağlı büyük parça ile sürekli olarak bir körük gibi hava akışı sağlıyor ve bu hava akışı yukarıya kurulan çok güçlü PC’yi soğutuyor.

Bu hava sayesinde ayrı bir fan kullanmadan sıvı soğutma sistemi çalıştırılıyor ve ciddi şekilde performans elde ediliyor. Kurulan sistem çok büyük olmasına rağmen gerçekten inanılmaz etkileyici görülüyor.

Kendisine has hoş bir sesi bulunan nefes alan PC modelinin çok açıklayıcı ve şaşırtıcı yapım sürecini yukarıdaki videoda izleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nefes alan PC modeli çok ses getirirken, DIY Perks daha önce iki PlayStation 5 projesi ile gündemimize gelmişti

Kanal kısa süre önce PlayStation 5 için pirinç kaplı bir versiyon hazırlamıştı. DIY Perks kanalı o projede PS5’in plastik kapaklarını pirinç kullanarak değiştirmiş ve çok dikkat çekmişti. O projeyi direkt olarak burada izleyebilirsiniz.

Aşağıda izleyebileceğiniz yeni projede ise DIY Perks çıtayı daha da yükseltti ve ceviz kullanarak özel bir PS5 hazırladı. Burada temel olarak PS5’in iç donanımı başka bir el yapımı özel kasaya aktarıldı.

Ortaya çıkan son sürüm gerçekten çok güzel görünüyor ve orijinal PS5’e oranla çok daha ufak bir seçenek halini alıyor. Bu soğutma sorunu olmadığı aktarılan yeni sürümü TV ünitelerine koymak çok daha rahat olacaktır.