reklamı kapat

POPÜLER

Pokemon GO’nun pil tasarruf modu geri döndü

Pokémon GO‘nun iOS uygulamasının aldığı son güncellemeyle bir önceki iOS versiyonuyla beraber ortadan kaybolan pil tasarruf modu yeniden aktif hale geldi.

Popüler oyun Pokémon GO, iOS versiyonunda 1.3 güncellemesini aldı. Birtakım hataların giderilmesini de içeren güncellemede, spesifik bir Pokémon’u bulma şansının hangi Pokéstop’ta daha yüksek olduğunu belirten “Nearby Pokémon” özelliği de bulunuyor fakat bu özellik, sadece Amerika’da bazı bölgeler için kullanımda: Şimdilik sadece San Francisco’da.

Bir önceki versiyonla birlikte ortadan kaybolan pil tasarruf modu da uygulamaya geri dönmüş durumda. Bu modu kullanabilmek için oyunu oynarken akıllı telefonu ters bir şekilde dikey pozisyonda tutmak gerekiyor. Bu pozisyonda yürürken uygulama, otomatik olarak ekranı karartıyor. Sürekli ekrana bakmak zorunda olmayan kullanıcı, Pokémon’a rastladığında akıllı telefon titreşimle uyarı veriyor.

iOS 1.3 versiyonla gelen yeniliklerden diğeri ise artık antrenörünüzün ismini bir kerelik değiştirmeye izin verilmesi. Kullanıcıların, sadece tek bir isim değiştirme hakkı bulunuyor.