reklamı kapat

POPÜLER

Polaroid ve Lady Gaga iş birliğinin meyveleri

CES‘te en ilginç tanıtımlardan birine Polaoid imza attı. Yılların eskitemediği fotoğraf makinelerinin üreticisinin yeni ürünlerini sıra dışı pop müzik şarkıcısı Lady Gaga tanıttı. Ürünlerin tasarımlarına da katkıda bulunan ve firmanın kreatif direktörü de olan Gaga, fuardaki basın mensuplarına zorlu anlar yaşattı.

Polaroid GL30
Polaroid GL30
Polaroid’in tanıttığı üç yeni üründen ilki beklendiği gibi yeni nesil Polaroid fotoğraf makinesi oldu. GL30 adını taşıyan makine retro görünümlü bir tasarıma sahip. Çektiğiniz fotoğrafları anında basılı olarak alabilmenizi sağlayan GL30’un 10 kağıtlık bir haznesi bulunuyor. Üst kısmında vizör olarak kullanabileceğiniz ufak bir ekranı olan makinenin kontrol tuşları ise altta. Ürünün teknik özellikleriyle ilgili detaylı bilgi ne yazık ki yok. Cihazın ne zaman piyasada olacağı da bilinmiyor.

Polaroid GL10
Polaroid GL10
Polaroid’in tanıttığı bir diğer yeni ürün ise kablosuz mini yazıcı GL10. Amacı tabii ki fotoğraf baskısı. Yukarıda bahsi geçen iki ürün de baskı için Polaroid’in Zink teknolojisini kullanıyor. GL10’un mayıs ayında 150 dolarlık bir fiyat etiketiyle piyasada olması bekleniyor.

Polaroid GL20
Polaroid GL20
Polaroid’in tanıttığı son ve en ilginç ürün ise devasa camlara ve bu camların altında iki adet mini LCD ekrana sahip olan GL20 gözlük. Dahili bir kamerası da olan bu gözlüklerin kullanım amacının ne olduğu tam olarak belli değil. Ama Lady Gaga tanıttığı ve tasarladığı için piyasaya çıktığında belli bir satış rakamına ulaşacağı kesin.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Polaroid ve Lady Gaga iş birliğinin meyveleri” için 3 cevap

  1. iMania dedi ki:

    Nasıl bir haber bu? “bu gözlüklerin kullanım amacının ne olduğu tam olarak belli değil” zannedersin ki casusluk fuarından bilgi aktarılıyor. Bakın yabancı bir kaynak aynı haber için ne yazıyor “They’ll put a little OLED display under each of your eyes and show off any image or video you choose—whether from an SD card or shot using the built-in camera.” Amaç açık değil mi? LCD değil Oled ekranlar ile çektiğiniz resimleri veya herhangi bir media’yı izleyebiliyorsunuz, kamerası da adı üstünde resim çekmeye yarıyor.

  2. Afgan KARAHAN dedi ki:

    iMania, bunun ne gibi bir kullanım alanı olabilir, anlatmak istediğimiz o. Ne işe yaradığının, çalışma prensibinin ne olduğunun gayet farkındayız. Gözümüzde bu gözlükle yolda mı yürüyeceğiz yani?

  3. Volkan YILMAZ dedi ki:

    Sevgili iMania bir yanlış anlaşılma var sanırım. Haber gözlüklerin çalışma prensibi ve teknik özellikleri bilinmiyor demiyor. Afgan’ın da söylediği gibi gözlüklerin kullanım amacının ne olduğu bilinmiyor diyor. Ayrıca kaynağınızın neresi olduğunu bilmiyorum ama Polaroid’in basınla paylaştığı bilgiye göre gözlüğün ekranı OLED değil haberde de yazıldığı gibi LCD. Polaroid’in resmi açıklaması için > http://polaroid.com/en/press/2011/1/6/polaroid-and-lady-gaga-announce-grey-label