reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Design’dan tasarımı 911 RSR’ın motoru üzerinden geliştirilen saat [Video]

03 Nisan 2017

Porsche Design ekibinin geliştirdiği son proje olan saat, tasarımındaki ilham noktalarıyla detaydan bütüne eşsiz bir donanım olarak meraklılarıyla buluşuyor.

Bentley’in Breitling, Range Rover’ın Zenith, Bugatti’nin Parmigiani Fleurier ve son olarak Ferrari ile Hublot’un ardından saat pazarındaki çekişme Porsche Design’ın son hamlesiyle devam ediyor. Genellikle süper spor otomobil üreticilerinin lüks markalarla yaptığı saat üretim ortaklığı pazarında Porsche Design kendi standartlarıyla meraklılarıyla buluşmaya devam ediyor. Saatin yanı sıra telefon ve bilgisayar gibi birçok alanda projeler geliştiren ekibin son ürünü tam anlamıyla bir ustalık eseri.


İsviçre’de yer alan Porsche Design Timepieces AG, Avusturya’da yer alan Studio F. A. Porsche ve markanın Weissach-Almanya’da bulunan Ar-Ge departmanlarının ortak çalışması olarak geliştirildiği ifade edilen saat 45,5 milimetrelik kasa kalınlığıyla tamamen titanyumdan üretildi. Dahili kronograf mekanizması sayesinde anlık süre tutma özelliğine de sahip olan saatin en özel detayıysa, bu bölümün yeni 911 RSR‘ın motorundaki supapların açılıp kapanma zamanlamısını kontrol eden mekanizmadan esinlenen parça ile kontrol edilebiliyor olması. Üç farklı opsiyon seçeneğiyle kullanıcılara sunulacak olan ve mayıs ayından itibaren satışına başlanacağı açıklanan saate sahip olmak isteyenlerin 6.350 dolarlık etiket fiyatını gözden çıkarması gerekiyor.

VİDEO

YORUMLAR