reklamı kapat

POPÜLER

PS4’ün sınırlı sürümü 19,94 sterline satıldı!

Sınırlı sayıda üretim olması sebebiyle yoğun bir ilgiyle karşılaşan 20. yıla özel Playstation 4, İngiltere’de yalnızca 94 kişi için 19,94 sterline satıldı. Uzun kuyruk oluşturan oyuncular ucuz fiyata konsol alabilmek için birbiriyle yarıştı. Diğer yandan ise  konsolu satın alan çoğu kişi online olarak yüksek fiyatlara bu özel sürümü satmaya başladı bile.

Normalde 499 dolar fiyat etiketiyle ön siparişe açılan bu özel konsolların tamamen satılması nedeniyle şu an sınırlı sürüm konsolları almak mümkün değil. Bunu fırsat bilen kişiler henüz konsol kendilerine dahi ulaşmadan faturalarını internete yükleyerek satışa başlamış durumda. Satışta olan konsolların fiyatları 600 dolar seviyesinden başlıyor ve 20 bin dolara kadar yükseliyor. Açık artırmada olan ürünlere birçok teklifin yapıldığı da görülebiliyor.

playstation 4

İlk PlayStation ile aynı renge sahip olması ve üzerinde eski tarzda PlayStation logosunu barındırmasıyla nostaljik bir hava yakalayan PlayStation 4, 20 bin dolara değer mi bilinmez. Fakat oyuncuların bu konsola büyük bir talebi olduğunu net bir şekilde söyleyebilmek mümkün.

Sony İngiltere’nin patronu Fergal Gara’nın belirttiğine göre 15 Aralık tarihinde 20. yıla özel Playstation 4’ler tekrardan satışa sunulacak. Böylece kullanıcılar, internetteki rakamlara göre daha “normal” bir fiyat olan 399 sterline konsolu satın alma şansı yakalayacak.

 

YORUMLAR