reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5 Slim

3.000 TL indirim fırsatıyla gelen PlayStation 5 Slim için ŞOK fırsatı [Mayıs 2024]

PlayStation 5 Slim için ŞOK fırsatı duyuruldu. Stoklarla sınırlı olarak satışta olan cihaz konsolun resmi fiyatından daha uygun fiyata temin edilebiliyor. Standart PlayStation 5’e kıyasla daha ince gövde tasarımını benimseyen konsol bununla birlikte daha geniş depolama kapasitesine destek veriyor.

Standart modelde 825 GB‘lık depolama kapasitesi yer alırken PlayStation 5 Slim modelinde 1 TB’lık hafıza kullanılıyor. Slim modelinin özelliklerine bakacak olursak standart modelle aynı özelliklerle sahip olduğu görülüyor. PS5 Slim’de AMD‘nin sekiz çekirdekli Zen 2 işlemcisi yer alıyor. Bu işlemci 3.5 Ghz saat hızına ulaşabiliyor. Bu hıza ulaşması sayesinde çok hızlı bir performans sunan PlayStation 5 Slim performans açısından sınırıları zorluyor. Oyuncuların beklentilerini karşılayacak düzeyde bir performans sunan cihazda AMD’nin RDNA 2 mimarisi temel alan ve 2.23 GHz’de saatte 10.3 teraflop ve 36 işlem birimi vadeden özel bir grafik işlemcisi yer alıyor. Konsol SSD performansıyla fark yaratıyor. Piyasadaki fiyatı 24.999 TL olan konsol (disksiz versiyon/dijital versiyon) yapılan indirimle 21.499 TL‘ye temin edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 Slim ile birlikte gelen DualSense oyun kumandası ne gibi yenilikler sunuyor?

Kumanda da dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikler yer alıyor. Kumanda geleneksek gürültülü motorların yerine gelen çift aktüatörlerle oyun içi eylemlere fiziksel olarak duyarlı geribildirimleri hissetmeye imkan tanıyor. Yeni kumanda da en ufak detaylar dahi titreşim üstünden hissediliyor. USB-C bağlantısı üzerinden şarj edilebilen kumandada ayrıca cihazda R2 ve L2 tetik tuşları da adaptif bir şekilde karşımıza çıkıyor. Dahili bir mikrofona da sahip olan kumandanın Türkiye fiyatı ise 4.199 TL.

PS5 Slim

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın