reklamı kapat

POPÜLER

general mobile

Qualcomm ile General Mobile arasında büyük iş birliği anlaşması

General Mobile, Türkiye’de 4G cihaz üretimi ve Qualcomm‘un sahip olduğu 345’ten fazla lisansın global kullanım hakkına sahip oldu.

Advertisement

Qualcomm ve General Mobile 9 Ekim’de 3G ve 4G anlaşmasını tamamladıklarını duyurdu. Bu anlaşma ile Qualcomm, General Mobile’a 3G ve 4G cihazları geliştirme, üretme ve satma patentini verdi.

General Mobile, Qualcomm’un önde gelen teknolojisine erişimi olan dünyadaki OEM’lerin bulunduğu listeye dahil oldu.4G ve GM 5 Plus Android One ürünleriyle global başarıyı elde eden General Mobile, 35’ten fazla ülkede tüketiciyle ürünlerini buluşturuyor. Bu anlaşma ile General Mobile, yenilikçiliği teşvik etmek, yeni 4G / LTE-A cihazları geliştirmek, Türkiye ve tüm dünyada mobil ekosistemini güçlendirmek için Qualcomm’un ileri teknolojilerini kullanan mevcut ürün portföyünün başarısını daha da ileri götürecek.

Qualcomm Teknoloji Lisansından sorumlu Başkan Yardımcısı Alex Rogers; “Bu anlaşma, General Mobile’ın endüstride lider mobil teknolojilerden yararlanan yeni Android cihazları üretmesini sağlayacak. General Mobile’ın bizim endüstrimizle güçlenen ileri teknoloji akıllı telefonlarını, Türkiye ve dünya pazarında tüketiciyle buluşturmasından memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

General Mobile CEO’su Sebahattin Yaman, “Qualcomm ile yenilikçi ve güçlü ürünleri pazara sunmak için işbirliği yapmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Android One programının temsilcisi olarak, dünya çapındaki müşteriler için yeni nesil, yüksek kaliteli Android akıllı telefonları üretmeyi taahhüt ediyoruz.” dedi.