reklamı kapat

POPÜLER

General Mobile 4G
Android N
Android N

General Mobile 4G, Android N programına dahil oldu

Android’in yeni sürümü Android N’nin geliştiriciler için yayınlanmasının ardından General Mobile 4G, Android N Geliştirici Önizleme cihaz listesine eklendi.

İlk kez mayıs ayında Türkiye’de satışa sunulan General Mobile 4G’de Android 7.0 N sürümünü denemek isteyen kullanıcıların bu adrese gitmeleri ve ardından cihazlarına tanımladıkları e-posta adreslerine girmeleri gerekiyor. Bu işlemlerin yapılmasından sonra 24 saat içerisinde güncelleme General Mobile 4G için indirmeye sunulacak. Kullanıcılar kayıt oluşturduktan sonra Menü-Ayarlar- Telefon hakkında-Sistem güncellemeleri bölümüne girip güncelleme geldiğinde Android N’yi telefonlarına yükleyebilir. Android N geliştirici sürümünün Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 9, Nexus Playe ve Pixel C gibi Google Nexus programına dahil olan cihazlar için yayınlandığını hatırlatalım.  Android N ile gelen yeniliklere haberin devamında ulaşabilirsiniz.

· Gece modu eklendi

· Ayarlar da ekranı sağ tarafa kaydırtıltan sonra sekme gelebiliyor. Faydası ise; örneğin zil sesi değiştirme bölümünden bir anda yüklü olan uygulamalar bakmak için hemen o sekmeden o pencereye atlanabiliyor. Böylece daha hızlı ve kullanım senaryosuna sahip oluyoruz.

· Aynı ekranda 2 uygulama çalıştırma,

· Yenilenen bildirim merkezi,

· Çift taraflı sayfa sayesinde bir çok bildirim ikonuna hükmedebilme,

· Yeni bildirimleri yönetebilme,

· Gelen bildirim uygulamasının ayarlarını hızlıca değiştirmek, örneğin; hangoust uygulamasından mesaj geldi ve içeriği de görünüyor. Görünmesini istemiyorsanız hafif sağa kaydırıp ayar ikonuna dokunuyoruz ve ilgili ayarı seçmemiz yeterli oluyor

· Batarya durumunu gösteren grafik yenilendi.

· Bir defa üstten kaydırınca 5 hızlı ikon çıkıyor karşımıza. İstersek wifi ikonuna uzun basarak direk o ayara gidebiliyoruz.

· Çift ekran kullanırken görüntü ekrandaki görüntü boyutu ayarlanabiliyor. Bunun için; Ayarlar–>Ekran–>Görüntü boyutu seçeneğini eklendi. Çift ekran yapınca küçük büyük orta olarak nasıl görünmesini isterseniz ayarlayabiliyor. Ekran küçüldüğü için görüntüler de küçülüyor.

· Mart ayı güvenlik güncellemesini içeriyor.

İLGİLİ HABERLER