reklamı kapat

POPÜLER

Captain America: Civil War fragmanı yeni Spider-Man’i sonunda ortaya çıkardı [Video]

Captain America: Civil War filminin yeni fragmanı geldi. Iron Man ve Captain America arasındaki büyük çekişmenin gösterildiği fragmanın asıl yıldızı ise Spider-Man oldu.

Dün yayınlanan “Tarafını seç, savaşa katıl” tadındaki yeni fragmanın üstüne söyleyecek çok fazla şey var ancak internetin konuşmak istediği tek bir şey var: Spider-Man. Captain America filmi olmasına karşın başta Spider-Man olmak üzere pek çok karakterin Captain America’dan inanılmaz boyutlarda rol çaldığına değinmiyoruz bile. Ancak şikayetçi olduğumuzu da söyleyemeyeceğiz.

Civil War son fragmanla yavaş yavaş ısıttığı ortamı zirve noktasına taşıyacak gibi görünüyor. Age of Utron’da senaryonun karakterler arası ilişkiyi yeterince net bir şekilde yansıtamamasına ilişkin yaşadığımız o ufak hayal kırıklığını da geride bırakacağız gibi. Ancak Civil War’un üstlendiği görev de oldukça ağır. Zira filmde Ultron ve Tony Stark arasındaki ilişkiyi tam olarak aktaramamışken, bunca karakterin birbirlerine karşı etkileşimi ve Spider-Man’in derin ikilemini nasıl taşıyacaklar hala merak konusu. Gelelim fragmanın detaylarına. Iron Man ve Captain Amerika arasındaki fikir ayrımından sonra çıkan iç savaşta fragmanda aksiyonun sınırlarını zorlarken Black Panther, Ant Man gibi karakterleri de aksiyonun içinde görmek bizi oldukça heyecanlandırdı. Pembe dizi tadındaki bir fragmandan ziyade daha aksiyonlu bir fragmanın gelmesi filmle ilgili sabırsızlığı da artırıyor.

superherolanding
Fragmanın sonunda ise çizgi romanda oldukça önemli bir noktada yer alan Spider-Man’in girişini görüyoruz. Tom Holland tarafından canlandırılan Spider-Man’i kendi filminden önce ilk kez bu filmde göreceğimiz için Holland’ın oyunculuğu da çok merak ediliyor. Maske tasarımıyla biraz daha “old-school” bir Spider-Man havası yakalanmış ve gözlerde de Deadpool filminde de gördüğümüz göz animasyonları kullanılmış. Holland’ın fragmanda ne yazık ki sadece tek bir cümlesi var ancak girişinin oldukça ihtişamlı olduğunu söyleyebiliriz. Genç Spider-Man ruhunu da yakalamış gibi görünüyor. Ancak tabii ki gerek filmle ilgili gerek Tom Holland’la ilgili son kararımızı 6 Mayıs‘tan sonra verebileceğiz.