reklamı kapat

POPÜLER

civil war

Marvel, Sony ile anlaştı: Spider-Man evine dönüyor!

Marvel evreninin sevilen kahramanlarından Spider-Man‘in haklarının 1985’te Sony tarafından satın alınmış olması Spider-Man’i Iron Man, Captain America gibi karakterlerle beraber görme şansını da ortadan kaldırmıştı. Ancak Sony ve Marvel tekrar el sıkışmayı başardı. Mahallenizin süper kahramanı evine geri dönüyor.

Her ne kadar 4 milyar dolarlık satış yetkisi Sony’nin elinde olsa da, Spider-Man yeniden beyazperde de kendine bir yer bulduğunda Marvel Studios tarafından hazırlanmış bir yapımda olacak. Bu karar Sony’nin 28 Temmuz 2017 tarihli Spider-Man filmi için de geçerli. Yeni Spider-Man filminin bütçesi Sony Pictures tarafından karşılanacak ancak film Marvel Studios tarafından çekilecek.

Bu karar aynı zamanda gözleri 2016 yılında çıkması beklenen Captain America: Civil War filmine de çevirdi. Çizgi romanda kendine hatrı sayılır önemde bir yer bulan Spider-Man’in Civil War filminde yer alıp almayacağına dair bir açıklama henüz yok ancak hayranlar büyük bir heyecanla bu kararı bekliyor. Spider-Man rolü ise ne yazık ki yerini yeni bir oyuncuya bırakacak. Amazing Spider-Man serisinin ilk filminde yer alan Andrew Garfield‘ın Spider-Man rolünü yeniden canlandırmayacağı açıklandı.