reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man

Disney’den Spider-Man anlaşmasında Tom Holland’ın rolü açıklaması

Marvel ve Sony stüdyolarının yeni Spider-Man anlaşmasında Tom Holland’ın payı olduğu ortaya çıkmıştı. Disney bu iddiaların doğru olduğunu kabul etti.

Artık süreç hakkında bilgi sahibi olmayan kalmadı ancak son aylarda yaşananları kısaca özetleyelim. Hakları yıllar önce satılan Örümcek Adam, Captain America Civil War öncesinde Marvel Sinematik Evreni’ne dahil edilmişti. Fakat bu anlaşma Far From Home filminin ardından son buldu. Sony’nin anlaşmayı aynen devam ettirmek istemesi, Marvel’ın ise daha çok pay istemesi taraflar arasında anlaşma sağlanmasını imkansız hale getirdi. Bu haber medyaya düştüğünde ise iki tarafın yeniden masaya oturup anlaşma ihtimali olmadığı söyleniyordu. Fakat geçtiğimiz günlerde iki stüdyo yeni bir anlaşma yaptıklarını açıkladı. Marvel stüdyolarının yüzde 25’lik yatırım yapıp aynı oranda kar payı alacağı bir düzen her iki stüdyo tarafından da uygun bulundu. Bu bağlamda üçüncü solo filmin yanı sıra Peter Parker’ı bir Marvel filminde göreceğiz. Üstelik bu gelişmeyi Tom Holland‘a borçlu olduğumuzu öğrendik. Başarılı oyuncu her iki stüdyoyla görüşerek yeniden anlaşma masasına oturmalarını sağladığı konuşulmaya başlandı. Şimdi öğreniyoruz ki bu söylentiler doğru!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spider-Man yıldızının MCU çabası

Disney CEO’su Bob Iger yaşananları şu sözlerle anlattı: “D23 isminde bir etkinliğimiz var. Bu etkinlikte Tom Holland da yer alıyordu çünkü Pixar’ın yeni projelerinden Onward’da seslendirme yapacak. Fakat o sahneye çıktığında bir şeyler söyledi ve seyircilerin Tom Holland’ı Örümcek Adam olarak görmeye devam etmek istediğini net bir şekilde anlatık. Onun bu konuya çok değer verdiği de ortadaydı. Gerçekten harika bir Spider-Man. Bunu yürekten hissettim. Hayranların bunu istediği de ortadaydı. O beni aradı, ben onları aradım. Bazen şirketler pazarlık yaparken dışarıda birilerinin konuştukları şeyi çok umursadığını unutabiliyor.”

Spider-Man’i Marvel Sinematik Evreni’nde izlemeye devam etmek isteyen bir izleyici olarak Tom Holland’a bu çabası için teşekkür ediyorum.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı