reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 11 Pro, iPhone Xs ve iPhone X kamera testinde karşı karşıya [Video]

iPhone 11 Pro, iPhone Xs ve iPhone X kamera testinde karşı karşıya [Video]

Apple’ın üç jenerasyon amiral gemileri kamera testinde karşı karşıya geldi. İşte iPhone 11 Pro, iPhone Xs ve iPhone X kamera karşılaştırması ve sonucu;

Apple biliyorsunuz iPhone X ile yeni bir dönem başlattı. Bunun üstüne bir sene sonra çıkan iPhone Xs, kamera konusunda ciddi bir iyileştirme yaptı. Geçtiğimiz ay çıkan iPhone 11 Pro ise kamera açısından çıtayı hiç olmadığı kadar yükseğe çıkardı. Peki üç modelin kameraları arasında tam olarak ne kadar bir fark var? İşte bunun cevabını veren güzel bir video yayımlandı. Bu videoya baktığınız zaman gerçekten iPhone 11 ailesinin (Kamera kaliteleri üç modelde de aynı) ciddi şekilde çok daha iyi sonuçlar ortaya koyduğu görülüyor. Modelin özellikle sunduğu yüksek dinamik aralık, ön ve arka kameradaki detay seviyesi, gece modu, ultra geniş açı kamerası ve video sabitleme altyapısı gerçekten çok ama çok daha iyi bir deneyim sunuyor. Bu karşılaştırmada doğal olarak iPhone X açık ara en kötü model oluyor. Telefonun pozlama ve detay konusunda çok geride kaldığı görülüyor. iPhone Xs ise dinamik aralık konusunda iPhone X’dan iyi olmasına rağmen detay konusunda geriye düşüyor. Ayrıca pozlama (Gölge ve parlak alanlardaki) açısından da iPhone 11 Pro’nun yanına yaklaşabilen bulunmuyor. Smart HDR sistemi iPhone ailesinde gerçekten harika çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 Pro, iPhone Xs ve iPhone X karşılaştırması güzel bir sonuç çıkarıyor

iPhone Xs kullanıcılarının 2020 iPhone‘ları beklemesi mantıklı dururken, iPhone X kullanıcılarının iPhone 11 Pro’lara geçmesi halinde kamera, performans ve pil konusunda çok büyük fark görecekleri her videoda bir kez daha kanıtlanmış oluyor. iPhone 11’lerde biliyorsunuz genel kamera performansına ek olarak burada detaylandırdığımız bir Deep Fusion kamera özelliği de yer alıyor. Bu özellikle modellerden alınan detayı bir seviye daha yukarıya taşıyor. 18 Ekim itibariyle Türkiye’de de satılacak modeller, kameraya önem veren herkesi fazlasıyla memnun edecek gibi görünüyor.