reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home

Spider-Man Far From Home filmini Captain America: Civil War’a bağlayan sahne [Spoiler içerir]

Marvel Sinematik Evreni her bir filmle hikayeyi genişletirken aradaki boşlukları da dolduruyor. Yeni bir bilgi de Spider-Man Far From Home filminden geliyor.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Spider-Man Far From Home içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Yurt dışında gösterimi başlayan Far From Home, Türkiye’de vizyona girmek için gün sayıyor. 5 Temmuz‘da beyaz perdedeki yerini alacak olan film ise Marvel Sinematik Evreni’ndeki bazı noktaları detaylandırıyor. Film bir noktada Captain America: Civil War filmine doğrudan bağlanan bir sahne içeriyor. Sahneyi detaylandırırken filmle ilgili çok kritik bir spoiler’a yer vereceğimizi tekrar hatırlatalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spider-Man Far From Home ile gelen Iron Man bağı

Bildiğiniz gibi Far From Home’da bu kez Mysterio yer alıyor. Gerçek adı Quentin Beck olan Mysterio başlarda farklı bir evrenden gelen “iyi kapli versiyon” gibi görünüyor. Ancak filmin ortalarından sonra Mysterio’nun gerçek motivasyonu ortaya çıkıyor. Beck aslında Tony Stark‘ın eski çalışanlarından biri olduğunu ve Çift Takviyeli Retro Çerçeveleme (İngilizce kısaltmasıyla BARF) teknolojisinin mimarı olduğunu anlatıyor. Stark’ın bu teknolojiyi ondan çaldığı ve saçma sapan bir isim (BARF) koyduğunu vurgularken kovulduğunu anlatıyor. Bu sırada biz de Tony Stark’ın BARF’ı tanıttığı ana geri dönüyoruz. Captain America: Civil War filminin başlarında yer alan bu tanıtım sırasında Beck’in aslında kulis arkasında olduğunu öğreniyoruz. Stark’ın her şeyi üstlenmesine ne kadar sinirlendiği görünen Beck’in intikamı için ise hayli beklemesi gerekmiş…

Filmi yeniden izlemek isteyenler için Captain America: Civil War’un halihazırda Netflix Türkiye kütüphanesinde olduğunu da belirtelim.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı