reklamı kapat

POPÜLER

Iron Man

Spider-Man Far From Home filminin Iron Man bağlantıları

Spider-Man Far From Home, Avengers Endgame sonrasında vizyona girmesine rağmen güçlü Iron Man bağlantılarına sahip olmasıyla şaşırttı. Peki filmde ne gibi dikkat çekici detaylar yer alıyordu?


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Spider-Man Far From Home‘a dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Bildiğiniz gibi filmin kötüsü Jake Gyllenhaal tarafından canlandırılan Mysterio‘ydu. Öğrendik ki Quentin Beck aslında Tony Stark’la çalışan bilim adamlarından biriydi. BARF teknolojisini geliştirmesine rağmen bu çalışması istediği gibi kullanılmamış üstüne Tony Stark tarafından işten çıkartılmıştı. Iron Man’e karşı nefretle olan Beck daha sonra Stark şirketleriyle bağlantısı olan ve haksızlığa uğradığını hisseden herkesi bir araya getirip kendine kocaman bir ekip kurmuştu.

Far From Home’daki Iron Man detayları

Mysterio’nun direkt olarak Iron Man ile bağlantısı bulunsa da, Jake Gyllenhaal’u daha önce hiçbir Marvel filminde görmedik. Bu bağlantı Far From Home ile birlikte eklendi. Fakat onun ekibindeki en önemli isimlerden biri olan William Ginter Riva gerçekten Iron Man’in ilk filminde yer alıyordu. Birinci filmin kötüsü Obadiah Stane‘in bağırdığı adam yine aynı oyuncu tarafından canlandırılıyordu. Diğer yan karakterlerin Stark şirketlerindeki geçmişlerini detaylı olarak görme fırsatı elde edemesek de, sırf bu iki bağlantı bile izleyicileri şaşırtmayı başardı. Sağlam bir kötünün temellerini atmak için de yeterli oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunun dışında Tony Stark’ın Peter Parker’a bıraktığı yapay zeka EDITH hem hikayede çok önemli bir rol oynadı, hem de Örümcek Adam’ın geleceğini belirlemesine yardımcı oldu. Happy Hogan‘ın varlığı Tony ile sağlam bir bağlantı kurmaya yetmesine rağmen onu bir de Stark’ın gizli jetlerinden birini kullanırken gördük. Böylece Peter Parker, Tony’nin gizli çalışma alanlarından birini kullanarak kendine yeni bir kostüm yapma şansı elde etti. Hepsinin yanı sıra kendisini göremesek de, Pepper Potts‘un adını filmin başlangıcında duyduk. Onun Stark şirketleri üzerinden yaptığı yardım isminin anılmasına vesile oldu.

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı