reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Radikal tasarım değişikliği ardından Skype’ın ortalama puanı dibe vurdu

Skype‘ı daha pratik ve ilgi çekici hale getirmek için yapılan radikal tasarım değişikliği ters tepti. Bu durum Microsoft‘un planlarını alt üst ederken, uygulamanın ortalama puanın da tabanı görmesine neden oldu.

Advertisement

Aslına bakarsanız Skype’ın tasarım değişikliği çok da yeni bir gelişme değil. Aksine bu yeni tasarım hem Android cihaz sahipleri hem de iPhone sahipleri tarafından birkaç haftadan beri kullanılıyordu. Ancak bu radikal değişikliğin ardından Skype cephesinde ciddi bir düşüş yaşanmaya başladı. App Store‘un İngiltere versiyonunda Skype’ın beş üzerinden sadece bir yıldıza sahip olduğu görülüyor. Benzer bir durum Amerika’da yaşandı. Ortalama puanı 3.5 olan Skype’ın App Store Amerika’da 1.5 puana düştüğü görülüyor. Google Play Store‘da da durum pek farklı değil. Versiyon ayırmaksızın ortalama bir puan çıkartan uygulama mağazasında Skype’ın aniden 1 puana düştüğü görülüyor. Bu da güncellemenin ne kadar sevilmediğini net bir şekilde ortaya koyuyor.

Yorumlara baktığımızda ise herkesin benzer bir karşılaştırmayı yaptığı anlaşılıyor. Kullanıcılar Skype’ın Snapchat’e benzemek için çabaladığını dile getiriyor. Skype kullanır gibi hissetmediklerini belirten kullanıcılar da düşük puan vermeyi tercih ediyor. Kısacası dünya genelinde Skype’ın yeni tasarımının beğenilmediği net bir şekilde anlaşılıyor. Bu tepkilerin Skype’ın tasarımı üzerinde nasıl bir etkisi olacak, bekleyip göreceğiz.