reklamı kapat

POPÜLER

Range Rover’ın merakla beklenen yeni modeli Velar’ın ilk resmi görseli yayınlandı

Range Rover’ın merakla beklenen yeni SUV modeli Velar’ın ilk resmi görselini paylaşılırken modelin sınıfıyla ilgili sorular da cevap buldu.

Şubat ayının ilk günlerinde detaylarını sizlerle paylaştığımız Range Rover ailesinin en yeni üyesi Velar‘dan nihayet haber var. Range Rover’ın 60’lı yılların son dönemlerinde prototip olarak tasarlayıp üç yıl süre ile ürettiği modelle aynı ismi taşıyan Velar’ın ilk resmi detaylı görseliyle birlikte Range Rover tarafından hangi segmentte ve hangi modeller arasında kendine yer açacağı soruları da cevaplandırıldı. Velar, beklenildiği üzere Range Rover’ın da onaylamasıyla birlikte markanın en küçük SUV modeli Evoque ve Sport modellerinin arasında yer alacak.


Land-Range Rover ekibinin ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı‘nda kullanıcılarla buluşturacağı modelin yayınlanan ilk görselinde sadece arka tasarımı görme şansına erişiyoruz. Ailenin diğer üyelerinde olduğu gibi yatay formda arka ışıklandırmalarla birlikte gelecek olan Velar’ın panoramik cam tavanı sayesinde iç tasarımla ilgili küçük ipuçları da alabiliyoruz. Cam tavan üzerinden Range Rover Velar’ın merkezinde konumlandırılan ekranın kokpite entegre olarak tasarlandığını ve boyutunun da sınıfının gerekliliğini karşılayabileceğinin ilk sinyalleri veriliyor. Motor seçenekleri ve fiyatıyla alakalı henüz net bir bilginin bulunmadığı Velar ile ilgili yeni detaylar 1 Mart günü netlik kazanacak.