reklamı kapat

POPÜLER

Ranger Rover’ın yeni gözdesi Velar ilk geliştirmesini aldı: Lumma CLR GT

30. yılını kutlayan Lumma Design ekibi tarafından geliştirilen proje Velar üzerine yapılan ilk bağımsız yorum olarak karşımızda.

Range Rover’ın Cenevre Otomobil Fuarı‘nda ilk kez kullanıcılarla buluşturduğu yeni SUV modeli Velar, organizasyonun ardından artık yollara çıkmak için gün sayıyor. Markanın kompakt SUV modeli Evoque ile Sport modellerinin arasında yer alan Velar, pazar payı her geçen gün artan bu ligin en yeni neferi olacak. Cenevre Otomobil Fuarı boyunca gerek internet üzerinden gerekse katılımcılar tarafından en çok ilgi gören araçlardan olan Velar, tanıtımının hemen ardından bağımsız garajların da dikkatini çekmeyi başarmış gibi gözüküyor. Jaguar, Mercedes ve BMW gibi üreticilerin modelleri üzerine yaptığı başarılı geliştirmelerle tanıdığımız Lumma Design tarafından geliştirilen Velar’ın ilk modifikasyonu bizlere bu ilginin ileriki süreçte çok daha gelişmiş örneklerle karşılacağımızın sinyallerini veriyor. Son olarak BMW X6 üzerine yaptığı geliştirmeyle karşımıza çıkan Lumma ekibinin Velar üzerinde yaptığı geliştirimeler şimdilik dış tasarımla sınırlı.


Lumma CLR GT Limited Edition olarak isimlendirilen çalışmanın detaylarına baktığımızda gözümüze ilk aracın düşürülen yükseklik değeri ve 22 ile 24 inç arasında değişen jant seçenekleri gözümüze çarpıyor. Bunlarla birlikte karbon arka spoyler ve difüzörü de beraberinde getiren bu geliştirmin 25 bin dolarlık bir ücretle sunulması bekleniyor. Lumma ekibi ileriki süreçte Velar’ın 180 beygir ile 380 beygir arasında güç değeri vadeden motor seçenekleri üzerinde de geliştirmeler sunacak.