reklamı kapat

POPÜLER

Bir adım daha ileri: BMW X6M Lumma Design

09 Ekim 2016

Düncaya ünlü üreticilerin modellerini özel olarak tekrardan tasarlayan Lumma Design ekibinin bu seferki hedefi BMW X ailesinin en büyüğü X6 oldu. M paketi ile yeterince iyi gözüken X6M, Lumma ekibinin dokunuşu ile çok daha çekici gözüküyor.

Mercedes, Porsche, Range Rover gibi birbirinden değerli markaların modelleri üzerinde geliştirmeler yapan Lumma Desing, BMW X6M üzerindeki çalışmalarını bitirmelerinin ardından ortaya “tadından yenmeyecek” bir özel sürüm çıktı. Standart pakete ek olarak yeniden tasarlanan tampon kiti, 22 inç‘lik jant takımı ve dört çıkışlı egzozları dış tasarımın spor havasını bir adım öteye taşıyor. Lumma Design’ın X6M üzerinde tercih ettiği neon yeşili ve rengi tamamlayan siyah bölümler, aracın iç ve dış atmosferindeki en büyük etmenlerden. Aracın içine geçtiğimizde dışarıdaki neon sarısının belli çizgiler halinde direksiyon, kokpit ve vites gibi farklı noktalarda kullanıldığını görüyoruz.

bmwx6mlumma4
Lumma ekibinin elinden geçen nokta sadece aracın iç ve dış tasarım hatları ile sınırlı değil. BMW X6M‘ın kaputunun altına da el atan ekibimiz aracın teknik değerlerinde ciddi performans artışları yakalamış. Standart X6M’in Twin-turbo V8’ın 583 beygir güç ve 750 nm güç üreten motoru, Lumma ekibinin “gıdıklaması” ile birlikte 760 beygir güç ve 980 nm tork üreten bir canavar haline gelmiş. Aracın 250 km/s olan maksimum sürati ise geliştirmelerin ardından 300 km/s‘e yükseliyor.
bmwx6mlumma3

YORUMLAR