reklamı kapat

POPÜLER

Razer

Razer bugün Kiyo X webcam ve Ripsaw X kayıt cihazını tanıttı

Razer’ın ürün gamı ciddi şekilde büyüyor. Firma bugün Razer Kiyo X webcam ve Ripsaw X kayıt cihazını tanıttı. İşte detaylar;

Razer yeni gelen ürünleriyle direkt olarak yayıncılara odaklanıyor. 80 dolarlık Kiyo X webcam ve 140 dolarlık Ripsaw X kayıt cihazı, yeni neslin ihtiyaçları doğrultusunda güzel özellikler taşıyor. Firmadan ürünleri için şu açıklamalar geldi:

“Kiyo X USB web kamerası, 1080p 30FPS veya 720p 60FPS ile Full HD netlik veya ultra akıcı 60FPS akış seçeneği sunar. Synapse’deki tamamen özelleştirilebilir ayarlarla yayıncılar, yerleşik Otomatik Odaklama ile keskin kalırken video ayarlarını anında özelleştirebilir.

Kiyo X ayrıca, görüntülü konuşmalar ve yayınlar sırasında optimize edilmiş aydınlatma için PC monitörünü ışık kaynağı olarak kullanan özelleştirilebilir bir ücretsiz aydınlatma uygulaması, Razer Virtual Ring Light yazılımıyla birlikte gelir.”

“Ripsaw X’e özel capture kartı, 30FPS’de 4K çözünürlüğe kadar mükemmel video kalitesi sunar. Hem HDMI 2.0 hem de USB 3.0 kullanarak, DSLR’ler ve HDMI çıkışlı diğer el kameraları da dahil olmak üzere herhangi bir uyumlu kaynak cihazdan gelen içerik için maksimum ayrıntıyla sıfıra yakın gecikmeli bağlantı gerçekleştirir.

Ripsaw X, PC kasanıza donanım kurmak zorunda kalmadan tak-çalıştır özellikli bir capture kart çözümü sunar ve tüm popüler akış programlarıyla uyumludur.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Razer bugün daha önemli bir duyuru da yaptı

Firma bugün son derece zorlu ve yoğun rekabetçi oyun endüstrisinde sağlıklı ve sürdürülebilir oyun alışkanlıklarını teşvik etmeyi amaçlayan “Champions Start from Within” E-Spor sağlık programını başlattığını duyurdu.

Razer, videolar, makaleler, bağlantılar ve etkinlikler türünde kaynaklar sağlamak için psikologlar, fizyoterapistler, beslenme uzmanları ve diğer uzmanlarla iş birliği yapacaklarını belirtiyor.

Hem profesyonel hem de amatör olan e-spor oyuncuları, açıklamaya göre bu kolay erişilebilir kaynaklara başvurup, oyunlarını geliştirirken fiziksel ve zihinsel sağlıklarını arttırabilecekler.

Razer Global Esports Direktörü Flo Gutierrez, konu hakkında “E-spor sahnesi dinamik ve hızlıdır. Zaten onu bu kadar heyecan verici ve ilgi çekici yapan da budur – ancak endüstri, fiziksel ve zihinsel sağlığa çok fazla vurgu yapmadığı için pek çok sporcu daha uzun süreli bir kariyer adına zihin ve bedenlerine nasıl bakması gerektiği konusunda bilgisiz” dedi ve ekledi:

“Her seviyedeki oyunculara ve takımlara yeterli desteğin verilmesini sağlamak istiyoruz, bu yüzden sahada önde gelen uzmanlarla görüştük ve bu programı onlar için tasarladık.”.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de de açılan Android telefon temelli deprem sistemi