reklamı kapat

POPÜLER

Razer’dan yayıncılara özel iddialı web kamerası

Oyunculara yönelik çıkardığı donanım ürünleriyle dikkat çeken Razer‘ın odağında bu kez yayın yapan kullanıcılar var. CES 2016‘da yeni web kamerasını duyuran firma, çevrim içi yayınlara ve görüşmelere seviye atlatıyor.

Razer Stargazer, masaüstü web kameralarının performansını yeni bir seviyeye çıkarıyor. Intel RealSense SR300 kameraya sahip olan Stargazer, 60 fps’de 720p kayıt yapabiliyor. Aynı zamanda 30 fps’de 1080p video imkanı da sunan kamerada Dynamic Background Removal özelliği yer alıyor. Yayıncıların arka plan derdini ortadan kaldırma konusunda iddialı olan bu özellik, bulunan ortamın derinliğini ölçerek ön fonla arka fonu birbirinden ayırabiliyor. OBS, XSplit ve Razer Cortex: Gamecaster gibi programlarla çalışan bu özellik yeşil ekrana olan ihtiyacı da ortadan kaldırıyor. Sadece yayınlarda değil Skype’ta da videolu görüşmelerde arka fonu silmek ya da değiştirmek mümkün.

3D tarama yapabilen kamera ile nesneleri de Full HD olarak dijital ortama aktarabiliyorsunuz. Gelişmiş mimik ve jest tanıma özelliğine sahip olan kamerada ayrıca otomatik gürültü temizleyici ve çift yönlü ön mikrofon bulunuyor. 2016’nın ikinci çeyreğinde satışa sunulması beklenen Stargazer’ın yurt dışı fiyatı ise 200 dolar.