reklamı kapat

POPÜLER

Razer’dan yayıncılara özel video kaydedici

Razer oyun yayıncılarının en büyük problemini çözmeye hazırlanıyor. İlk video kaydetme cihazı Ripsaw‘u görücüye çıkaran firma, kare hızını düşürmeden ya da çözünürlükten ödün vermeden yayın yapmayı mümkün kılıyor.

Profesyonel yayınları daha kolay hale getirmeyi amaçlayan Ripsaw, 60 fps’de 1080p görüntü yakalayabiliyor. Harici video kaydedicisi USB 3.0 ile bilgisayara bağlanıyor ve neredeyse hiç gecikme yaratmadan yayını gerçekleştirebiliyor. Mikrofon girişi ve yardımcı girişle gelen cihaz, müzik eklemeyi ve sesli yorum yapmayı da sağlıyor. HDMI girişi de bulunan cihazın en iyi yani sadece PC ile değil, Xbox One, Xbox 360, PS4, PS3 ve Nintendo Wii U ile de çalışabiliyor olması.

gors
Intel Core i5-4440 3.10GHz ve üstü PC’lerle uyumlu olan Ripsaw, dizüstülerde ise Intel Core i7-4810MQ ve üstüyle çalışabiliyor. PC ve dizüstü bilgisayarlarda grafik kartı gereksinimine gelince sırasıyla NVIDIA GeForce GTX 660 ve GeForce GTX870M ve üstü ekran kartları öneriliyor. Ripsaw tabii ki Razer’ın yayıncılar için çıkardığı ilk ürün değil. Razer Seiren mikrofon ve Razer Stargazer kamera ile ekibi tamamlamak mümkün. Yurt dışında satışa sunulan Ripsaw’un fiyatı ise 180 dolar.

İLGİLİ HABERLER