reklamı kapat

POPÜLER

Ripsaw EV3-F1
Ripsaw EV3-F1
Ripsaw EV3-F1
Ripsaw EV3-F1
Ripsaw EV3-F1
Ripsaw EV3-F1
Ripsaw EV3-F1

“Canavar” tabiri az kalır; 1.500 beygirlik kişisel tank Ripsaw EV3-F1 [Video]

16 Ocak 2018

2015 yılında Ripsaw EV-2 tank modelini tanıtan Howe and Howe Technologies şirketi, şimdi de Ripsaw EV3-F1‘i görücüye çıkarttı. Bu aracı tanımlamak için tam olarak doğru bir tabirin olduğunu düşünmüyoruz.

Howe and Howe Technologies şirketinin son harikası Ripsaw EV3-F1, ticari bir lüks tank modeli. Oldukça dikkat çekici bir tasarıma ve kaslı yapıya sahip olan tank, Hellcat Hemi motoruyla tam 1.500 beygir güç üretiyor. Paletli olduğu için bu gücü çok geniş bir yüzeye aktaran canavar, önüne çıkan hiçbir engelde sorun yaşamıyor. İçerisinde sadece tek bir kişiye yer bulunan araç, bu kişiyi rahat ettirmek adına havalı bir kokpit tasarımıyla geliyor. Oldukça geniş bir süspansiyon hareket aralığı bulunan tank, yaklaşık olarak 3.315 kg ağırlığa sahip. Buna rağmen gücüyle tepelerin üzerinden atlayabilen EV3-F1, açık ara şirketin şimdiye kadar yaptığı en ekstrem model ünvanını üzerine alıyor. Havacılık seviyesinde çelik ve alüminyum malzemelerden üretilen ticari tank, önünü kadırabilecek kadar da ileriye gidiyor. Evet doğru okuyorsunuz bu demir yığını arkasındaki beygirlerin de etkisiyle önünü kaldırarak yol alabiliyor. Bu gücü dizginlemeyi başaran firma, bakıldığı zaman gerçekten çılgın bir işe imza atmış görünüyor.

Ripsaw EV3-F tam bir zengin oyuncağı

Sadece eğlence amacıyla hazırlanan bir araç olan EV3-F1, ciddi olarak düşünenler tarafından satın alınabiliyor. Resmi fiyatı açıklanmayan lüks tank modelinin en az 500 bin dolardan başlayacağı belirtiliyor. Sözün anlatamadıkları ise aşağıdaki video gözler önüne seriyor.

Video