reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

realme’nin Türkiye’de ürettiği ilk akıllı telefon; realme C21 incelemesi

realme C21

Advertisement

realme C21 TASARIM

Realme C21 giriş seviyesi akıllı telefondan beklediğimiz üzere plastik bir gövdeye sahip. 190 gram ağırlığındaki ve 8,9 mm kalınlığındaki telefon damla çentikli bir tasarıma sahip. Telefonun sol tarafında SIM kart/microSD kart girişi, sağ tarafında ise güç ve ses tuşları yer alıyor.

Üst tarafında herhangi bir bağlantının kullanılmadığı cihazın alt tarafında 3.5 mm kulaklık girişi, microUSB ve hoparlör ızgarası yer alıyor. Artık çoğu telefon modelinde USB-C bağlantısını görürken bu modelde microUSB bağlantısı kullanılması üzücü olmuş. Ayrıca telefonda stereo hoparlörler yer almıyor. Mono hoparlörün tercih edildiği telefonda hoparlör deneyimi ise orta düzeyde. Hoparlör konusunda büyük bir beklenti içine girmemenizde yarar var.

Telefonun arka tarafında üç arka kamera yer alıyor. Günümüzde pandemi sebebiyle maske taktığımız için telefon kilitlerini parmak iziyle açmak daha mantıklı görünüyor. Telefonda parmak izi sensörü de yer alıyor ve performansı da başarılı bir şekilde çalışıyor. Yüz tanıma teknolojisine de destek veren telefonun alt tarafında kullanılan çerçeve biraz göze batsa da bu çok önemli bir sorun değil.