reklamı kapat

POPÜLER

Red Steel 2 incelemesi

 - Güncelleme: 02 Temmuz 2010 15:35

DEMOKLES’İN Mİ O?
Bu kez çok farklı bir Red Steel var karşımızda. Artistik açıdan son derece başarılı bir görsellik sunan, Wii’nin hareket algılama kabiliyetini çok daha verimli kullanan bir oyun. Red Steel 2’nin ilkinden daha başarılı olmasını sağlayan bir diğer unsursa seçtiği temayı başarıyla kullanması. Hem Uzakdoğu, hem de vahşi batı temalarını alıp başarılı bir görsellikle harmanlayan Red Steel 2 bu bağlamda hem silah, hem de kılıç kullanımını aynı potada eritiyor. Bu karışımın bu kez iyi sonuç verdiğini söyleyebiliriz. Zira oyun son derece akıcı ve özellikle Motion Plus kullanıyorsanız, oyun hareketlerinizi gayet odaklı bir şekilde algılayabiliyor. Oyunda ilerledikçe yeni silahlar ve yetenekler de kullanılabilir hale geliyor. Ana senaryonun dışında bulaşabileceğiniz yan görevler de bulunuyor.

GEZ GÖZ ARPACIK
Savaş sahnelerinde aynı anda altı düşmanla birden kapışabiliyorsunuz. Dövüş sistemi son derece tok ve tatminkar olduğu için bu sahnelerin tadına doyum olmuyor. Refleksleriniz de bir noktadan sonra iyice önem kazanmaya başlıyor. Özellikle düşmanlarınızın silahlarından gelen kurşunları kılıcınızla durdurmaya çalışmak apayrı bir eğlence. Kısacası anime kültüründen kopma kılıç fetişi ve vahşi batının silahşörleri stilize bir çizgide buluşuyorlar. Buna karşılık maalesef oyunda hikaye anlamında pek bir şey yok. Ne hikaye örgüsü, ne de karakterler işlenebilmiş. Bu nedenle motivasyon kaynağınız sadece sıkı dövüş sahneleri oluyor. Ne var ki bazı düşmanlar sizi yenebilmek için sinir bozucu derecede ucuz numaralara kaçabiliyorlar. Bu da o sıkı dövüş sahnelerini gevşetiyor.

HATALARDAN DERSLER
Belli ki geliştirici Ubisoft Paris, ilk oyundaki hatalarından gereken dersleri çıkarmış ve özellikle oyunun en güçlü tarafı olması gereken hareket algılama işine girişmiş. Bunun yanında grafikler de oldukça hoş görünüyor. Eh, tüm bunların üzerine bir de sağlam hikaye ve hatırlanabilir karakterler koysalarmış Red Steel 2’yi uzun yıllar anabilirmişiz. Yine de unutulana dek keyifle oynanabilir.

OYNANABİLİRLİK

-4YILDIZ-

GRAFİK
-5YILDIZ-

EĞLENCE
-4YILDIZ-

SES – MÜZİK
-3YILDIZ-

YAPIMCI
UBISOFT PARIS

DAĞITICI
UBISOFT

PLATFORM
Wii

İLGİLİ HABERLER