reklamı kapat

POPÜLER

Reddit

Reddit, yeni logosunu görücüye çıkardı

Dünyanın en büyük internet platformlarından olan ve yıllardır hayatımızda yer alan Reddit, yeni logosunu görücüye çıkardı.

Bir görsel marka yenilemesi gerçekleştiren Reddit, ilk olarak yukarıda görebileceğiniz (Soldaki eski, sağdaki yeni) yeni logoya geçiş yaptıklarını duyurdu. Resmi blog yazısında “Reddit Sans” isimli yeni bir font’u kullanmaya başlayacaklarını da paylaşan firma, yeni dönemde merkeze ikonik turuncu rengi koymaya devam edecek ancak artık farklı konumlarda daha farklı renkleri de kullanmaya başlayacak. Bu konuda şirket şunu aktarıyor: “OrangeRed’e ek olarak Reddit renkleri artık GuavaPink, LimeGreen, BananaYellow ve JuniperBlue’yu da içeriyor. Reddit kullanıcıları renkli kişiliklere sahip. Bu nedenle daha fazla renk tonu eklemek Reddit topluluklarının, gönderilerinin ve sohbetlerinin benzersiz yapısını daha iyi ifade edecek.” Bu tasarım güncellemesi için, “Büyüyen kullanıcı tabanımızın Reddit’i nasıl kullandığını daha iyi yansıtmaya yardımcı olacak” diyen firma, değişiklikleri yavaş yavaş herkese açacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket bizim gündemimize bundan önce bir faydalı özellik ile gelmişti.  Reddit, tahmin edebileceğiniz üzere küresel bir platform olduğundan içerisinde her dilden içerik barındırıyor. Tam olarak bu konuda çok geç kalınmış bir adım atan firma, bir süredir kişilerin paylaşılan yazıları direkt olarak servis içerisinde İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca, Portekizce, İtalyanca, Hollandaca ve İsveççe dillerine çevrilmesine imkan tanıyor.

İleride daha fazla dil desteği kazanacak servis, bu sayede bilinmeyen dildeki bir yazının alınıp başka bir çeviri servisine götürülmesine olan ihtiyacı büyük ölçüde azaltıyor. Bu özelliğin hem iOS hem Android hem de web tarafında çalıştığı (Burada hesap çıkışı yapmak gerekiyor) aktarılırken, yakında giriş yapılan içerikteki tüm içeriğin çevrileceği söyleniyor. Yani sistem üzerindeki çalışmalar devam ediyor, bu süreç kullanıcıları şimdilik memnun ediyor.

Reddit geçtiğimiz aylarda gündemden olumsuz haberler ile düşmemişti. Bu sorunun cevabına detaylı olarak buradaki haberimizde yer vermiştik ancak kaçıranlar için süreçte temel olarak API merkezli bir değişim yer alıyordu ve bundan dolayı üçüncü parti Reddit uygulamalarının hemen hepsi kullanılamıyor.

Bu nedenle çok ciddi şekilde protesto edilen ve 7.000’den fazla subreddits’in gizli hale getirilmesi sonrasında “bir süre için” kullanılmaz hale gelen platform, artık çok fazla protesto edilmiyor ancak geçtiğimiz aylarda yaşananlar kolay kolay unutulacak gibi görünmüyor.

Reddit gelişmeleri bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER