reklamı kapat

POPÜLER

Redmi K40 Game Edition

Redmi K50 ve K50 Pro için yeni bilgiler geldi; çiftli çıkış yapılabilir

Xiaomi alt markası Redmi birçok yeni akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyor. Bunlar arasında Redmi K50 serisi de yer alıyor.

Gelen son bilgilere eğer doğru çıkarsa Xiaomi imzalı Redmi K50 ve K50 Pro modelleri ayrı zamanlarda karşımıza çıkabilir.

Buna göre K50 modeli yıl sonunda Android 11 ve Snapdragon 870 ile lanse edilebilir. Gerçek bir amiral gemisi olacak K50 Pro ise 2022’nin hemen başında  Android 12 ve Snapdragon 898 işlemci ile raflara konulabilir.

K50 modeline 67W gücünde hızlı şarj, K50 Pro modeline ise 120W gücünde hızlı şarj koyması beklenen Xiaomi / Redmi, ürün gamını ciddi şekilde büyütmeyi sürdürüyor.

Xiaomi’nin Türkiye’ye getirdiği telefonlar da sürekli olarak aratıyor. Firma son dönemde özellikle POCO marka telefonlarıyla Türkiye pazarındaki kullanıcı kitlesini artırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi K50 serisi geliyor ancak Redmi K40 için planlar henüz bitmedi

Sağlam kaynaklara göre Redmi K40 Ultra modeli yolda ve gücünü “6 nm”  MediaTek Dimensity 1200 işlemciden alacak. Bu telefonun pazarda direkt olarak yakında gelecek OnePlus Nord 2 ile rekabet edeceği aktarılıyor.

K40 Ultra hakkında bazı başka bilgiler de var. Telefonun 120 Hz bir ekrana sahip olacağı ve 64 megapiksellik bir ana kamera taşıyacağı yapılan sızıntılar arasında yer alıyor. Aynı zamanda telefonda 67W hızlı şarj ve 5.000 mAh pil olacağı da söyleniyor.

Son dönemde pek gündeme gelmeyen telefon, MediaTek Dimensity 1200 ile orta üst seviyede fazlasıyla dikkat çekecek izlenimi oluşturuyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın