reklamı kapat

POPÜLER

Redmi’den bir ilke imza atan kablosuz kulaklık; Redmi Buds 3 incelemesi

Redmi Buds 3

REDMI BUDS 3 SES PERFORMANSI

Piyasada kablosuz kulaklıkların sayıları hızla artmaya başladı. Akıllı telefonlar kadar ilgi çeken kablosuz kulaklıklar kullanıcıların beklentileri doğrultusunda tercih edilmesi gerekiyor. Bu konuyu biraz açalım. Sennheiser, Klipsch, Bang & Olufsen ve Apple gibi markaların kablosuz kulaklıkları sundukları ses performanslarıyla piyasadaki en başarılı kablosuz kulaklıklar olarak dikkat çekiyor. Kaliteli ses için ne yazik ki yüksek meblağlalar ödenmesi gerekiyor.

Bu belirttiğimiz markaların dışındaki markalarda iyi performans sunan kulaklıklar pazara sürüyor. Xiaomi’nin yeni kablosuz kulaklığı Redmi Buds 3, ses performansıyla  biraz önce belirttiğimiz markaların gerisinde kalsa da günlük kullanım için gayet iyi bir performansa sahip. Farklı türlerde dinlediğimiz müziklerde kendi segmentine göre başarılı olan kulaklıkta aktif gürültü engelleme özelliği ise mevcut değil. Eğer uçak, otobüs ve toplu taşıma kullanmıyorsanız bu özelliğin olmaması çok da büyük bir sorun değil. Ses seviyesi artırıldığında arka plan sesini zaten duymak mümkün değil. Kulaklıkta bas performansının daha iyi olması gerektiğini düşünüyoruz. Bas performansına önem veren birisiyseniz kulaklıkta gümbür gümbür bir bas deneyiminin olmadığını belirtmek istiyoruz. Kendi segmentindeki ürünlerle kıyasladığımızda kulaklığın ses performansını başarılı bulduk. Ancak biraz önce de söylediğimiz gibi kulaklıktan üst düzey bir ses performansı beklememeniz gerekiyor. Üst düzey kalitede bir ses arayışı içerisindeyseniz piyasadaki farklı modellere de göz atabilirsiniz.

 

Kulaklık en yeni bağlantı teknolojisi Bluetooth 5.2’ye destek veriyor. Bluetooth 5.2’li cihazlarla kullanıldığında kulaklık iyi bir sinyal kalitesi sunuyor. Kulaklıkta mikrofon kalitesini de test ettik. Çift mikrofonla gelen kulaklıkla gürültülü ortamda bir görüşme gerçekleştirdik. Kulaklık takılıyken karşı tarafa sorduğumuzda sesimizin iyi geldiğini belirtti. Kulaklıkta beğendiğimiz özelliklerden biri de pil ömrü oldu. Şarj kutusuyla birlikte kulaklığı 20 saat boyunca kullanmak mümkün. Sadece kulaklıklar tam dolu pille 5 saat kullanım imkanı sunuyor. Kulaklık ayrıca hızlı şarja da sahip. 10 dakika şarjla kulaklık 1.5 saat boyunca kullanılabiliyor.