reklamı kapat

POPÜLER

Reeder LOG Tasarım

Reeder, üç farklı elektrikli araç üreteceğini duyurdu

Hazırladığı akıllı telefonlar ile tanınan yerli firmalardan Reeder, kendi adını taşıyan üç farklı elektrikli araç üreteceğini duyurdu.

Bu konuda firmadan gelen resmi açıklama şöyle oldu: “Reeder Teknoloji Reeder markalı elektrikli araç üreteceğini ve 30 Ağustos’ta test aracını çıkaracağını kamuoyu ile paylaşmıştı. Şirket bu açıklamasıyla ilgili yeni gelişmeleri de açıklayarak satışa sunacağı ilk elektrikli aracı ‘reEV Classical’ projesinin Türkiye pilot üretiminin tamamlandığını duyurdu. Reeder Teknoloji CEO’su Uygar Saral, yurt dışından satın aldığı sertifikasıyla ürettiği ilk hazır elektrikli aracın Türkiye yol testlerine başlandığını, seri üretim için ilk siparişlerin verildiğini ve seri üretime 2024 Ağustos döneminde başlanmasını planladıklarını söyledi. “Dizaynı ve teknolojisi Reeder tarafından geliştirilen bir diğer elektrikli aracımız ‘reeder Fancy’nin ise ilk prototip üretimi 30 Haziran 2024’te tamamlanmış olacak ve sertifikasyon sürecine başlanacak. Ağustos 2024 döneminde de sertifikasyon sürecinin tamamlanmasını planladığımı reeder Fancy’nin seri üretimi için ilk siparişlerin de Ağustos 2024 döneminde verilmesini hedefliyoruz.” Şirket gelecek projelerinden ‘reeV Max’ elektrikli aracı ise bir üst segment olarak konumlandırıldı. Prototip çalışmaları Ağustos 2024 döneminde bitirilerek, sertifikasyon sürecine başlanması planlanan bu modelin seri üretimine ise Eylül 2024 itibarıyla başlanması hedeflenirken ilk ürünün satışının Ekim 2024 döneminde gerçekleşmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Reeder Teknoloji CEO’su Uygar Saral bu projenin aynı zamanda A1 segmentine de uygun olduğunu, A1 segmentinde sertifikasyon sürecini 2025 yılında tamamlayarak aynı yılda da satışa başlanmasını planladıklarını ifade etti. Saral sözlerine şöyle devam etti. “Yüzde 80 yerlilik hedefimizi koruyarak, dünyanın en büyük 13. otomotiv üreticisi olan ülkemizde güçlü partnerlerle fiyat kalite optimizasyonuna odaklı yürüttüğümüz çalışmalarımız tüm araç projelerimizde sürekli olarak devam edecek.

Elektrikli araç ve Ar-Ge departmanlarımızda yürüttüğümüz çalışmalarla ‘reEV Classical’, ‘reeder Fancy’ ve ‘reeV Max’ markalı 3 farklı elektrikli aracımızı neredeyse satışa hazır hale getirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz.

İlgili proseslerin tamamlanmasını ve ilk siparişlerin geçilmesini büyük bir heyecanla bekliyoruz. Şirket olarak teknoloji ve yapay zekanın son gelişmelerini yakından takip ederek ülkemizin bu alanlarda gelişimine katkıda bulunacak ilerici projeler peşinde koşmaya devam edeceğiz.”

Reeder haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu