reklamı kapat

POPÜLER

Renault

Renault Group ve Geely, HORSE Powertrain Limited’i kurdu

Renault Group ile Geely Holding Group HORSE Powertrain Limited‘i kurduklarını duyurdu. Bu şirketin merkezi Londra.

Bu konuda yapılan ortak açıklamada şunlar aktarıldı: “Renault Group ve Geely’nin 11 Temmuz 2023’te imzaladıkları anlaşmanın ve ilgili otoritelerden alınan onayların ardından, her iki grubun yeni şirkette %50 hisseye sahip olduğu HORSE Powertrain Limited, 31 Mayıs 2024 tarihinde resmen kuruldu. HORSE Powertrain Limited, hibrit ve içten yanmalı motorlarla, güç aktarma organları bileşenleri ve sistemleri alanında pazara liderlik edecek. HORSE Powertrain Limited’in CEO’su Matias Giannini olurken, yönetim kuruluna Daniel Li başkanlık edecek. Ayrıca yönetim kurulunda hissedarların eşit temsiliyle 6 yönetici bulunacak. HORSE Powertrain Limited’in yıllık yaklaşık 15 milyar Euro gelire ve yılda yaklaşık 5 milyon güç aktarım ünitesi üretimine ulaşması hedefleniyor. Şirket, ilk gün itibarıyla, hibrit sistemler, içten yanmalı motorlar, şanzımanlar ve batarya çözümleri de dahil olmak üzere küresel ortaklar için en son teknolojiye sahip güç aktarma organları teknolojilerinden oluşan eksiksiz bir portföye sahip olacak.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault Group CEO’su Luca de Meo konuyla ilgili şunları söyledi:Bugün, otomotiv sektörünün karşı karşıya olduğu en büyük zorluklardan biri olan karayolu taşımacılığının karbondan arındırılması konusunda önemli bir adım atılmıştır. Geely gibi lider bir şirketle ortaklık kurarak ultra düşük emisyonlu içten yanmalı motorlar ve yüksek ekonomili hibrit teknolojileri geliştirme kabiliyetine ve uzmanlığına sahip yeni bir oyuncu yaratmak gelecek için kilit önem taşıyor. HORSE Powertrain sayesinde Renault Group, işinin %80’inden fazlasını temsil eden bir sektörde dünya çapında liderlik elde edebilir. Birlikte, öncelikli faaliyetlerimizin içinde yer alan inovasyon ile karbondan arındırma zorluğunun üstesinden geleceğiz.

Geely Holding Yönetim Kurulu Başkanı Eric Li ise şöyle konuştu:Sektörün önümüzdeki yıllarda net sıfır emisyona ulaşabilmesi için küresel sinerjiler, çoklu teknolojiler ve uzmanlık paylaşımı büyük önem taşıyor. Bu nedenle Renault Group ile ortaklığımızın bugün ticari gerçekliğe ulaşmasından memnuniyet duyuyoruz. HORSE Powertrain Limited, yarının otomotiv endüstrisinin talep ettiği düşük emisyonlu çözümleri sunacak portföye, ölçeğe ve kapasiteye sahip olacak. Bugünkü lansman, sürdürülebilir mobilite alanında yeni bir sayfa açıyor ve Geely olarak biz de bunun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

Renault Group ile Geely Holding Group imzalı HORSE Powertrain Limited yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER