reklamı kapat

POPÜLER

Reuters: iPhone 5, eylülde geliyor

Uzun bir zamandır ortada dolaşan söylentiler var ama kaynak bu kez biraz daha güvenilir. Uluslararası haber ajansı Reuters’in haberine göre iPhone 5’in üretimine temmuz veya ağustos ayında başlanacak ve eylül ayından itibaren distribütörlere dağıtım başlayacak. Apple’ın üretime haziran/temmuz döneminde başlayıp başlamayacağı tam olarak belli değil ancak muhtemel olan iPhone 5’in yeni nesil iPod’larla birlikte eylül ayında raflarda olması.

Kaynaklardan birinin söylediğine göre, yeni akıllı telefonda daha hızlı bir işlemci bulunacak ama görünüm olarak iPhone 4’e oldukça benzer olacak. Tasarıma ilişkin planlar henüz halka duyurulmadığı için kaynaklar bu konu hakkında detay vermekten kaçınıyor. Apple, üretimi Foxxcon’a bağlı Hon Hai Precision Industry Co Ltd’ye yaptıracak.

iPhone 5’in çift çekirdekli A5 işlemciye ve iPad 2’nin sahip olduğu gelişmiş grafik fonksiyonlarına sahip olması bekleniyor. 64 GB’lık hafıza, daha büyük ekran, metal arka yüzey ve Apple’ın iOS 5’le birlikte duyuracağı bulut tabanlı fonksiyonlar da telefonda yer alması beklenen diğer özellikler. Yeni nesil telefonla ilgili biraz daha detaylı bilginin Apple’ın haziran ayında gerçekleştireceği ve iOS 5’in tanıtımını yapacağı WWDC 2011’de ortaya çıkması bekleniyor.

YORUMLAR