reklamı kapat

POPÜLER

Rock Band 4 korsana takıldı

Geçtiğimiz aylarda Rock Band oyununun dördüncüsünü duyuran Harmonix, oyunun Xbox ve PlayStation için yayınlanacağını açıklamıştı. Oyun elbette konsol odaklı olduğu için bunu kimse yadırgamadı. Ancak yapımcının PC’leri es geçmesinin özel bir sebebi var. Rock Band 4 optimizasyon sorunu veya ticari strateji yüzünden değil, korsandan korunma amacıyla PC’lerden sakınılıyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Harmonix Ürün Müdürü Daniel Sussman, oyundaki parçaların Rock Band 4’e özel olduğunu ve müzik korsancılığının önüne geçmek için böyle bir karar aldıklarını belirtti. Rock Band 4’te yer alan oyunların PC platformunda daha kolay bir şekilde kopyalanacağını söyleyen Sussman, bunun da müzik şirketleriyle yaptıkları anlaşmalara darbe vurabileceğini ifade etti. Xbox One ve PlayStation 4’ün daha “kapalı” platformlar olduğunu düşündükleri için şirketin konsol konusunda böyle bir endişesi yok.

Harmonix bir yandan PC’ler için açık kapı bırakmayı da ihmal etmedi. Şirket olarak şu an için yaz aylarında oyunun konsollar için dağıtımına yoğunlaştıklarını ancak PC’leri de tamamen akıllarından çıkarmadıklarını belirtti.