reklamı kapat

POPÜLER

Kendi karakterinin ölmesini isteyen Game of Thrones yıldızı

Kötü bir karakteri canlandırmak hangi platformda olursa olsun oldukça zor ve incelik isteyen bir iş. İzleyiciyi inandırmalı ve nefretini kazanmalısınız. HBO’nun fenomen dizisi Game of Thrones‘da da son zamanlarda izleyicinin nefretini kazanmış yeni bir karakter mevcut: Ramsay Bolton. Ancak Ramsay’in durumu biraz daha farklı çünkü Ramsay’e hayat veren aktör bile karaktere katlanamıyor.

Game of Thrones’un izlerken saç baş yolduran karakteri Joffrey Baratheon‘ın yokluğunda, dizide yer alan “itici karakter” boşluğunu Ramsay Snow, şimdilerde bilinen ismiyle Ramsay Bolton dolduruyor. Hain Roose Bolton‘ın gayri meşru çocuğu Ramsay, Bolton hanedanına en çok yakışan karakterlerden biri. Kış Tepesi’ni (Winterfell) yakıp yıkan, Stark’lara zulmeden bu da yetmezmiş gibi Sansa Stark‘la evlenerek bir süre daha internette yankılanmaya devam edecek, skandal bir bölüme imza atan Ramsay Bolton’a, onu canlandıran oyuncu bile katlanamıyor.

Misfits dizisiyle de tanınan Iwan Rheon verdiği bir röportajda Ramsay’den “tiksindiğini” ve acılar içinde ölmesi gerektiğini belirtiyor. Spoilerlardan kaçınmak isteyen okuyucular için detay vermeyeceğiz ancak Rheon, Sansa Stark ve Ramsay Bolton’ın evlendiği bölüm çekilirken çok zorlandığını, senaryonun onu sarstığını belirtiyor. Dizinin doğası gereği kimsenin güvende olmadığını söyleyen Rheon, Ramsay’in her an ölebileceğinin altını çiziyor.

Stannis Kış Tepesi’ne doğru yol almışken ve White Walkers pek de durdurulabilir gibi görünmüyorken Ramsay Bolton’ın güvende hissetmemesi çok normal. Ancak tehlikeler bununla sınırlı değil. Ramsay Bolton’ın hatırlaması gereken bir şey daha var: Kuzey unutmaz.