reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones’un başarılı oyuncusu Marvel dünyasına katıldı

Game of Thrones’ta hayat verdiği Ramsay Bolton karakteriyle dehşet saçan Iwan Rheon‘un yeni televizyon projesi belli oldu. Sevilen oyuncu geçtiğimiz aylarda duyurduğumuz Marvel’s The Inhumans dizinin başrolü olarak karşımıza çıkacak.

Çizgi roman uyarlaması yapımlarıyla büyük ilgi çeken Marvel yeni projeler için çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz kasım ayında The Inhumans duyurulmuştu. Başlangıçta sinema filmi olarak tasarlanan bu yapım daha sonra takvimden çıkartılmıştı. Ardından televizyon projesine dönüştürüldüğü ortaya çıkmıştı. Yapımcılığını ABC Studios‘un üstlendiği projenin sekiz bölümünden oluşacağı, Black Bolt ve kraliyet ailesinin hikayesini anlatacağı açıklanmıştı.

Son gelişmelerle birlikte Iwan Rheon’un bu sefer Maximus karakterine hayat vereceği açıklandı. Maximus the Mad (Deli Maximus) ismiyle anılan bu karakter Black Bolt’un kardeşi ve Inhumanların lideri olmasıyla tanınıyor. Kardeşiyle arasında taht çekişmesi yaşanan bu karakter Inhumanlara bağlılığıyla öne çıkıyor. Bu gelişme Marvel‘ın televizyon departmanının başına yer alan Jeph Loeb tarafından açıklandı. Loeb, “Bu karakteri hayata geçirebilmek için Iwan’ın albenisi, serseri tavrı ve beklenmedik bir şekilde tehlikeli hissettiren havasına ihtiyacımız vardı. Onun bu projede yer almasından dolayı büyük heyecan duyuyoruz. Maximus oldukça karmaşık bir karakter. Aynı anda sempatik, cazibeli, trajik ve kötü. Bu karakteri yansıtabilmek için Iwan gibi bir yeteneğe ihtiyaç vardı.” sözlerini sarf etti.

Marvel’s The Inhumans ismiyle anılan bu projenin ne zaman izleyici karşısına çıkacağı henüz bilinmiyor.