reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Magician yazılımı

Samsung Magician yazılımı

Samsung 990 PRO PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD sınırları zorluyor

Samsung 990 PRO PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD depolama birimi bilgisayarınızın hızına hız katarken, sınırları zorlayan performans sağlıyor.

Samsung 990 PRO PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD, her bilgisayar kullanıcısının beklentisi karşılayacak depolama seçenekleri (1 GB ve 2 GB) ve yüksek performansı bir araya getiriyor. PCIe 4.0 ile sınırları zorlayan model, tam 7.450/6.900 MB/sn’ye varan sıralı okuma/yazma hızı ile oyunları ışık hızında açmanızı ve dosyalarınızı göz açıp kapayıncaya kadar aktarmanızı sağlıyor. 1400K/1550K seviyesinde IOPS ile yerini aldığı 980 PRO’dan yüzde 40 oranında daha hızlı rastgele okuma ve yüzde 55 oranında daha hızlı rastgele yazma hızına sahip olan 990 PRO, yüksek performansı oldukça önemli olan yüksek enerji verimliliği ile taçlandırıyor.

980 PRO’ya oranla watt başına yüzde 50’nin üzerinde iyileştirilmiş performans ile daha az enerji tüketen Samsung 990 PRO, nikel kaplı denetleyici ve son teknoloji ısı kontrol algoritması ile dengeli bir performans vermek için aktarım sırasında oluşan ısıyı akıllı şekilde yönetiyor. NVMe M.2 SSD’deki ısı dağıtıcı şeridi, NAND çip ısısını kontrol ederken DTG (Dinamik Termal Koruma) sıcaklıklarını optimum seviyede tutuyor.


Kendi sınıfındaki en gelişmiş seçeneklerden olan 990 PRO, istenirse soğutucu olmadan, istenirse de daha yüksek performans için özel tasarlanan soğutucu ile elde edilebiliyor. İnce yapıya sahip soğutucu, ısıyı dağıtarak aşırı ısınmadan kaynaklanan performans düşüşlerini tamamen önlüyor. Sadece bilgisayar kullanımlarına özel olmayan, aynı zamanda PlayStation 5 oyun konsolunun depolama alanını artırmak için de yeterli seviyede yüksek performans sunabilen Samsung 990 PRO PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD depolama birimi, özel hazırlanan yazılımı ile kullanıcısına birçok konuda ayrıntılı bilgiler ve kontrol seçenekleri sağlıyor.

Samsung Magician yazılımı

Samsung Magician yazılımı


Samsung Magician yazılımının kullanıcı dostu optimizasyon araçları, her zaman en iyi SSD performansını almanızı garanti altına alıyor. Bu yazılım verilerinizi korumanıza, güncelleme almanıza, sürücü sağlığını görüntülemenize ve LED ışıkların renk kombinasyonlarını özelleştirmenize imkân tanıyor. Oyunlarda, video ile üç boyutlu tasarım projelerinde, veri analizlerinde ve daha birçok alandaki sınırları ortadan kaldırarak ufkunuzu açacak Samsung 990 PRO PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD modelini 1 GB ve 2 GB depolama seçenekleriyle beraber soğutuculu ya da soğutucusuz olarak buradan satın alabilirsiniz.

Teknik özellikler

Uygulama
İstemci Bilgisayarları, Oyun Konsolları

Arabirim
PCIe Gen 4.0 x4, NVMe 2.0

Boyutlar
80x22x2,3 mm

Ağırlık
En fazla 9,0 gram