reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch

Samsung akıllı saatlere faydalı bir özellik yolda; işte detaylar

Samsung, Galaxy Watch akıllı saatler uyku apnesi özelliği eklemeye hazırlanıyor. Yapılan duyuruya göre uyku apnesi özelliği Kore Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığı (MFDS) tarafından onaylandığını ve özelliğin önümüzdeki yılın başlarında Kore’de kullanılan Galaxy Watch serisine gelecek.

Yeni özellikle, daha fazla insanın, zor teşhis edilen ve genellikle tedavi edilmeyen obstrüktif uyku apnesi semptomlarını erken aşamalarda tespit edebilmesi hedefleniyor.

Galaxy Watch’taki BioActive Sensörünü kullanan uyku apnesi özelliği, uyku sırasında kandaki oksijen seviyelerini takip ediyor, tespit edilen kan oksijeni değerlerinin apneye ve hipopneye nasıl yaklaştığını analiz ediyor. Özellik  orta ila şiddetli arasında obstrüktif uyku apnesi sendromunu tanımlıyor. Ardından da Apne-Hipopne Endeksi (AHI) tahmininde bulunuyor. Bu semptomları gösterip göstermediklerini tespit etmek isteyen kullanıcıların, 10 gün içinde, her biri 4 saatten uzun olmak üzere, iki kez uykularını takip etmesi yeterli oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung konuyla ilgili açıklamada bulundu

Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve MX Business Dijital Sağlık Ekibi Direktörü Hon Pak, yeni özellikle ilgili şunları söyledi: ”Samsung, Galaxy serisi giyilebilir cihazlarına daha fazla insanın kendi sağlık durumunu daha iyi anlamasına ve kontrol altına almasına yardımcı olacak gelişmiş teknolojiler sunma konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Galaxy Watch serisindeki yeni uyku apnesi özelliğiyle, kullanıcılara, durumları kötüleşmeden önce bu olası rahatsızlığı mümkün olan en erken aşamalarda fark edebilmeleri için, kullanımı kolay ve proaktif bir araç sunuyoruz.”

 

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın