reklamı kapat

POPÜLER

samsunggalaxywallhuggers

Samsung, Apple ile dalga geçmeye devam ediyor

Samsung, geçtiğimiz temmuz ayının başında iPhone hayranlarını kızdıracak bir reklamı YouTube sayfası üzerinden paylaşmıştı. Güney Koreli şirketin yayınladığı reklam, Samsung Galaxy S5’teki 2.800 mAh gücündeki pili ön plana çıkarmış; iPhone kullanıcılarını Wall Huggers, yani prizlerin takılı olduğu duvarlara yapışık yaşayanlar olarak tanımlamıştı. Reklam bunun yanında Galaxy S5 ile her gittiğiniz yerde bir prize bağlı yaşamak zorunda olmadığınızı belirtmiş, iPhone’un düşük pil kapasitesinden ötürü tiye almıştı. Bu konudaki üstünlüğünü unutturmamakta kararlı olan Samsung, Wall Huggers ifadesini şimdi de havaalanlarına taşıdı.

New York’taki John F. Kennedy, New Jersey’deki Newark Liberty ve Şikago’daki O’Hare ve Midway havaalanlarına yerleştirilen yeni Samsung reklamları, Galaxy S5 ve Galaxy Alpha‘daki “Ultra Power Saving Mode” adı verilen bir özelliğe vurgu yapıyor. Bu özellik sayesinde cihazlar, pil tüketimini minimum seviyeye indirmek için ekranı siyah beyaza çevirerek gereksiz tüm özellikleri kapatıyor. iPhone kullanıcılarıyla dalga geçercesine prizlerin çevresine yerleştirilen reklamların yanında oturup telefon şarj eden Apple neferleri hayli komik bir görüntü oluşturuyor.

Çoğu kişi Apple’ın eylül ayında gün yüzüne çıkacak yeni telefonu iPhone 6′da daha uzun bir pil ömrü olmasını umuyor. Fakat iddialar Cupertinolu şirketin 4,7 inç ekranla birlikte geleceği söylenen iPhone 6’da 1.800-2.100 mAh aralığında bir pil kullanacağını söylüyor. Bu da Galaxy S5’te yer alan 2.800 mAh pil karşısında yeni iPhone’un daha düşük bir pil ömrüne sahip olacağı anlamına geliyor. Tabii ki Apple tarafından resmi bir açıklama gelmediği için bu durumun sadece bir iddia olduğunun altını çizmekte yarar var.
samsunggalaxywallhuggers

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung, Apple ile dalga geçmeye devam ediyor” için 3 cevap

  1. Abbas A. ELMAS dedi ki:

    Apple ı savunmak gibi olmasın ama S5 teki güç modunu apple’ın da iPhone a uygulaması zor değil sadece Samsung gibi çalmak istemiyor

  2. Huseyın Emine Tokmak dedi ki:

    Ultra güç tasarrufu başka hangi cihaz da var ?

  3. Aladdin Keykubat dedi ki:

    Yapılması gereken gayet basit: pil konusunda bir inovasyon yapıp apple’ın iphone kullanım süresini en az iki güne çıkarması lazım.