reklamı kapat

POPÜLER

Samsung çift kamera teknolojisine geçiş yapmaya hazırlanıyor

Samsung Galaxy S8’in sızan son görsellerine baktığımızda çift kameranın yer almadığını net bir şekilde görebiliyoruz. iPhone 7 Plus gibi önemli rakiplerinin çift kameraya geçtiği bir dönemde hala tek kamera kullanmaya devam eden Samsung’un ne zaman çift kameraya geçiş yapacağı merak ediliyordu. Exynos 9 işlemcinin yayınlanan reklam görseli, çift kamera için uzun süre beklememize gerek kalmayacağını gösteriyor.

Görselde Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+‘a güç verecek işlemci olan Exynos 8895’in çift kamera desteğine sahip olduğu görülüyor. Dual ISP olarak adlandırılan teknoloji, kameranın otofokus, otomatik pozlama, HDR ve bozulmayı en aza indirme gibi işlemleri yapmasını sağlıyor. Exynos 8895, çift kamerada bu özelliği kullanarak en iyi fotoğraf ve videoları çekebilmeyi vadediyor.

Exynos 8895‘in çift kamera desteklemesi ancak Galaxy S8’de çift kameraya yer verilmemesi akıllara birkaç ihtimali getiriyor. Samsung’un Galaxy S8’i tanıttıktan birkaç ay sonra çift kameralı farklı bir model tanıtma ihtimali bulunuyor. Fakat bu ihtimalin pek de yüksek olmadığını söylemek gerek. Bir diğer ihtimal ise gerçeğe daha yakın görünüyor. Bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülmesi beklenen ve Exynos 8895’ten güç almasına kesin gözüyle bakılan Samsung Galaxy Note8‘de çift kameranın kullanılabileceği düşünülüyor. Samsung’un çift kameraya ne zaman geçiş yapacağını bekleyip göreceğiz.