reklamı kapat

POPÜLER

Samsung
Lenovo

Samsung da bileğe sarılabilir bir akıllı telefon konsepti sergiledi

Başlıkta Samsung da diyoruz çünkü MWC 2024 kapsamında Lenovo firması da bileğe sarılabilir bir akıllı telefon konsepti sergilemişti.

İlk kez 2016 Lenovo Tech World kapsamında görücüye çıkarılan bu konsept, 2023 Lenovo Tech World özelinde yenilenmiş ve çok daha iyi hale getirilmişti. Bu Lenovo imzalı ürün MWC 2024 kapsamında da sergilendi ve biraz daha fazla detay verildi. Halen karşımızda ne zaman satışa çıkacağı bilinmeyen bir “konsept” yer alıyor ancak bileğe bir saat gibi takılabilen telefon fikri artık daha gerçekçi duruyor. Tahmin edebileceğiniz üzere katlanabilir esnek bir OLED ekran üzerine kurulan aşağıdaki galeride görebileceğiniz konseptin bir benzerini, MWC 2024 fuarı kapsamında Samsung da sergiledi. Ters katlanan bir gövdeye sahip olan bu konsept (Görseller SamMobile), şu aşamada aşırı iyi görünmüyor ve yakında ticari hale getirilecek gibi durmuyor. Şu aşamada “Cling Band” adı verilen konsept, arkasında bir nabız sensörü barındırıyor çünkü bileğe sarıldığı için oradan ölçüm yapabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Lenovo

Özellikle batarya ömrü konusunda halen büyük soru işaretleri oluşturan bu cihazlar, daha önce de söylediğimiz gibi sektörün geleceğini ise yüksek ihtimalle oluşturmuyor. Telefonlar uzun yıllar önce hayatımızın bir parçası halini aldı ve bu durum önümüzdeki belki 20 yıl boyunca da değişmeyecek. Peki telefonların yerini ne alacak? Bunun için çok farklı planlar bulunuyor. AR / VR başlıkların ya da akıllı gözlüklerin yeni dönemde telefonların yerini alması bekleniyor, bu alana şu an Apple ve Meta gibi firmalar tarafından inanılmaz yatırımlar yapılıyor. Ayrıca son detaylarına burada yer verdiğimiz Humane imzalı ilginç cihaz gibi farklı denemeler de gelecek için önemli birer telefon alternatifi olarak görülüyor.

Samsung imzalı konsept yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER