reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold4

Samsung, daha ucuz bir Galaxy Z katlanabilir telefon geliştiriyor

Samsung, ortaya çıkan son bilgilere göre daha ucuz bir Galaxy Z katlanabilir telefon geliştiriyor. Modelin tek kötü tarafı hemen gelmeyecek olması.

Yakında yenileri gelecek Samsung Galaxy Z akıllı telefon modelleri yine büyük bir kesim için oldukça pahalı seçenekler olacak. Firma bunun değiştirmek ve Galaxy Z serisini herkese hitap eder hale getirmek istiyor. Bunun için bir plan içerisinde olduğu aktarılan Samsung, kaynaklara göre 800 dolar altında bir katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor. Bu telefonun önümüzdeki iki yıl içerisinde geleceği iddia ediliyor. Henüz bu cihaz hakkında somut detaylar yok. Ancak alanda büyüme hedefleniyorsa fiyatların mutlaka ciddi şekilde inmesi gerekiyor. Başka markaların rakip katlanabilir telefonları da halen oldukça pahalıya satılıyor.

Yukarıda da dediğimiz gibi firmadan yakında iki yeni katlanabilir telefon gelecek. Bu modeller Samsung Galaxy Z Fold4 ve Samsung Galaxy Z Flip4, açıklamaya göre 10 Ağustos tarihinde lanse edilecek ve belirli pazarlarda ön sipariş üstünden satışa açılacak. Modellerin 26 Ağustos itibarıyla ise normal satışa çıkacağı aktarılıyor. İki telefon için de kendisine özel üç farklı renk seçeneği bulunuyor. Aynı etkinlikte Galaxy Watch5 (40 ve 44mm) ve Galaxy Watch5 Pro (46 mm) akıllı saat modelleri de olacak.

Teknik olarak bakarsak en üstte 1 TB depolama sunacak Samsung Galaxy Z Fold4 modeli içinde 7,6 inç QXGA+ 120 Hz AMOLED, dışında ise 6,2 inç HD+ 120 Hz AMOLED ekran taşıyor. İç ekranındaki katlama yeri ortadan kalkmadı ancak çok daha belirsiz hale geldi bilgisi verilen telefon, gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci ile 12/16 GB RAM’den alıyor ve 25W şarj destekli 4.400 mAh pil taşıyor. İçinde 16 megapiksel ekran altı, dışında ise 10 megapiksel bir ekran deliğinde duran selfie kamerası taşıyan Galaxy Z Fold4, arkasında 50 megapiksel ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel telefoto kameraları bir araya getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En üstte 512 GB depolama sunacak Samsung Galaxy Z Flip4 ise içinde 6,7 inç FHD+ 120 Hz AMOLED, dışında ise 2,1 inç AMOLED ekran taşıyor. Telefon, abisi gibi gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciden ile 8 GB RAM’den alıyor ve 25W şarj destekli 3.700 mAh pil taşıyor. İçinde 10 megapiksel selfie kamerası taşıyan Galaxy Z Flip4, arkasında ise 12 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel ana kameraları bir araya getiriyor.

Samsung Galaxy Z Fold4 ve Samsung Galaxy Z Flip4 yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın