reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Samsung’dan Galaxy Fold için önemli satış hamlesi

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold için çıkışa yönelik önemli bir adım atıldı. Firma modelin satışı için kayıtlara başladı.

Yurt dışı fiyatı 1.980 dolar olan katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, çok yüksek ihtimalle Türkiye pazarına gelmeyecek cihazlar arasında yer alıyor. Türkiye tanıtımını / lansmanı yapılan ancak ekran sorunu ve olası 20 bin TL üstü fiyatı nedeniyle buraya gelmesi artık çok olası durmayan telefon, yurt dışında ise çok yakında satışa çıkıyor. Modelin Çin merkezli ön satış kayıtlarını almaya başlayan Samsung, bu açıdan artık hedeflenen eylül satışını kaçırmayacak gibi görünüyor. Yaşanan ekran sorunları nedeniyle çok geciken telefon, daha önce duyduğumuz kadarıyla 18 Eylül ile 20 Eylül tarihleri arasında raflardaki yerini alıyor. Samsung Mobile’ın başındaki isim DJ Koh’un “Tam olarak hazır olmadan görücüye çıkardık” şeklinde öz eleştiri yaptığı cihaz, yapılan birçok tasarım değişikliği ile artık bir ekran sorunu yaşatmayacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold hangi detaylarla geliyor?

Baktığımız zaman telefon 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekrana sahip. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, 12 GB RAM ile geliyor. Parmak izi sensörü güç tuşunda olan telefon, arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Fold’un içerisinde 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunuyor. Modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor. 4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi de aktif olarak yer alıyor.

İlgili Video